Kultura jest wspaniała!

Serwisy dla książkowych moli

W dobie internetu rodzi się wiele różnego rodzaju serwisów społecznościowych. Oprócz powszechnie znanych, ogólnych portali powstaje także sporo takich, które są tworzone dla osób z konkretnymi zamiłowaniami, dla osób które uwielbiają pichcić, dla modelarzy, sportowców itd.. W poniższym tekście chciałabym wam troszkę przybliżyć portale tematyczne dla osób lubiących czytać.

przeglądanie książki
Napisał: foam
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co nam przynosi utworzenie konta w takim portalu? Jakie to może nam przynieść pożytki? O tym wszystkim w tym materiale. Przede wszystkim serwisy tego rodzaju zapewniają nam sposobność kontaktu z pozostałymi czytelnikami z całej Polski (a nieraz ze świata). Możemy wymieniać się informacjami, poglądami, recenzjami a nawet samymi książkami. Wystarczy dołączyć interesującą nas osobę do kręgu znajomych, i już możemy wysłać prywatną wiadomość. Mamy również możliwość obserwowania interesujących nas użytkowników. Widzimy w takim przypadku co aktualnie czytają czy którą książkę pragnęliby przejrzeć.

Na swym koncie możemy tworzyć prywatne półki, przykładowo z tytułami publikacji do przeczytania bądź już przeczytanych. Przeczytaną książkę oceniamy odpowiednią liczbą gwiazdek (w zależności jak bardzo się nam ona podobała bądź nie podobała). Można także dodać prywatną opinię na temat przeczytanej publikacji widzialną dla wszystkich czytelników bądź też prywatną adnotację.Już nie będziemy mieć szkopułu wchodząc do księgarni bądź czytelni z przypomnieniem sobie co też niedawno chcieliśmy przejrzeć, ponieważ wszelkie tytuły znajdują się na odpowiednich wirtualnych półeczkach. Kapitalną możliwością jest też możność dodawania cytatów, gromadzenia ich na swym koncie oraz możność dodawania poszczególnych pisarzy do grona ukochanych. Każda z publikacji ma oficjalną recenzję w portalu jaką można przejrzeć zanim wybierzemy się do księgarni czy biblioteki. W serwisach tego rodzaju zamieszczanych jest także wiele zajmujących artykułów tematycznych oraz wywiadów z literatami. Jeżeli natomiast sami jesteśmy początkującymi literatami warto spróbować swoich sił w całkiem licznych konkursach literackich ogłaszanych w tego rodzaju miejscach.

Zatem jeśli jesteś autentycznym książkowym molem nie czekaj, dołącz do kręgu czytelników z całego kraju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:05:12
Tagi: książki, literatura, czytanie