Kultura jest wspaniała!

Sprawy najważniejsze dla każdej firmy

Kiedy mamy firmę powinniśmy wiedzieć sporo rzeczy, a jeśli ich nie wiemy musimy się zabrać do pracy i zacząć działać. Najważniejsze to znaleźć ludzi, którzy podpowiedzą nam, co jest ważne i o czym nie możemy zapomnieć. Na bank taką ważną sprawą jest księga przychodów i rozchodów. Wiadomo, że sporo ludzi nawet nie kojarzy czegoś takiego, ale kiedy prowadzi się firmę należy posiadać taką dokumentację.


kalkulator
Na podstawie: www.morguefile.com
Oczywiście nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z uzupełnianiem takiej księgi, dlatego przydałby się na sto procent program kpir (http://poradnik.wfirma.pl/-jak-w-kpir-rozliczyc-zakup-programu-komputerowego-on-line). Jest to narzędzie, które ma pomóc w ogarnianiu wspominanej już księgi przychodów i rozchodów, czyli w skrócie kpir. Jednak nie możemy skupić się tylko na pojedynczej sprawie w firmie trzeba robić wszystko, żeby firma mogła się rozwijać, a żeby firma (pity 2018 program) takową możliwość miała należy odnaleźć na to pieniądze.

Dlatego potrzebne jest dofinansowanie dla firm (http://poradnik.wfirma.pl/-pomoc-na-dobry-poczatek-program-rzadowy-pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie). Jednak żeby takowe dofinansowanie dostać należy się odrobinę nagimnastykować. Po pierwsze wiele jest zależne od tego, co robimy dopiero w takiej sytuacji można zacząć szukać rozwiązań dotyczących dofinansowania. Wiadomo, że można również zwrócić na ogrom naszej firmy i pod tym kątem poszukiwać dofinansowań. A najlepiej stworzyć dokumentację pod kilka dofinansowań i je zanieść w odpowiednie miejsce. W ten sposób jest większa szansa, że dostaniemy jakiekolwiek dofinansowanie. Bo trzeba pamiętać, że składanie dokumentacji o dofinansowanie nie jest równoznaczne z otrzymaniem takiego wsparcia, mogą, ale nie muszą.


Ustawy, o których niektórzy muszą wiedzieć
Jeśli chodzi o podatki, to wszyscy słyszymy ciągle, jakie to są bezsensowne podatki w tym naszym kraju. Śpiewka, którą słychać od lat i wciąż mało w tej materii zmienia. Powstają kolejne ustawy, mimo, że jest ich już niesamowicie dużo w tym na przykład ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (http://poradnik.wfirma.pl/-e-book-wszystko-o-podatku-dochodowym-od-osob-fizycznych). W ustawie jest zaznaczone, kto jest zwolniony z tego podatku, a kto musi mieć go na uwadze. Wiadomo, że nie każdy zapozna się z całą treścią ustawa. Bardzo często powtarzamy wszystko to, co kiedyś zostało przekazane. A gdy nie jesteśmy pewni, co i jak dowiadujemy się wszystkiego w urzędachlub u księgowych, którzy ze względu na swoją pracę muszą mieć rękę na pulsie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:11:00
Tagi: programy, Księgowość