Kultura jest wspaniała!

Internet użyteczny w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych.

W pierwszym kwartale roku nowe roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z Urzędem Skarbowym za rok 2013. Osoby, które będą wykonywały to samodzielnie, powinny zwrócić uwagę na rozliczenie PIT przez internet, gdyż taki sposób niesie ze sobą sporo plusów.


Kalkulator
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początku warto zaznaczyć, że wypełnianie deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych przy pomocy aplikacji w internecie jest totalnie darmowe. Użytkownik nie musi uiszczać za nic opłaty, nie ma żadnych zatajonych kosztów czy też opcja wysłania SMS.
Następna informacja, która przemawia za rozliczaniem się online to prędkość i komfort calusieńkiego procederu. Podatnik wpisuje dane w jakimkolwiek komputerze przyłączonym do Internetu (mieszkanie, praca, u bliskich) i potem przesyła formularz do Urzędu Skarbowego. To oznacza, że w przeciągu kilku lub kilkunastu minut mamy rozliczenie za zeszły rok z głowy, bez marnowania czasu na dojazd do okienka pocztowego czy do Urzędu Skarbowego.

Aplikacja jest tak utworzona ażeby prowadzić użytkownika przez poszczególne etapu po formularzu (pomoc przy rozliczaniu pit - strona www). Powiadamia go o ulgach podatkowych, podaje regularnie niezbędne informacje i wskazuje pola, które należy uzupełnić kwotami. System cały czas wykonuje obliczenia aby w razie potrzeby poinformować o możliwych błędach użytkownika. Dzięki takiemu nadzorowi, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zrobimy gdzieś błąd i wyślemy złą deklarację.

Dla osób przejmujących się o swoje dane - poznaj szczegóły -, tłumaczymy, że wszelkie dane są kodowane i nikt do nich nie ma dostępu, jedynie użytkownik, który je wpisywał. Więcej jeśli chodzi o pit - pitax.pl/portal-podatnika/.
Wypełnianie deklaracji PIT drogą internetową, to pestka, a poza tym oszczędza czas i nasze pieniądze.


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:56:51