Kultura jest wspaniała!

PIT trzydzieści sześć - czyli, podstawowy rodzaj PIT-a do uzupełnienia przeznaoczny dla przeciętnego Kowlaskiego

Co to bywają deklaracje PIT, ma pojęcie niemalże każda dorosła, a nawet i niepełnoletnia osoba. Wspomnianą deklaracją bywają obciążone wszyściutkie persony, które (od czasu do czasu będąc także jeszcze osobami przed 18 roczkiem życia) w minionym w konkretnej chwili roku miały jakiś rodzaju przychodu, który podchodzi pod obojętnie jakie zeznanie podatkowe typu PIT.


firma
Napisał: ZSPNrdwa Krosno
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nas jednak dzisiejszego dnia ciekawi jedynie jeden rodzaj PIT-u a bywa to PIT o numerku trzydzieści sześć...


Chiny
Napisał: Richard Barton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wypełnianie deklaracji PIT, nawet jeżeli bywa to pit 36 (czyli podstawowy rodzaj PIT-a, którego wypełnia większa liczba Polaków) - wymaga od naszych osób pewnego rodzaju znajomości rzeczy, albowiem jeśli w zły sposób wypełnimy deklarację, zostaniem przymuszeni do złożenia jej ponownie w formie korekty, lub możemy nawet zostać wezwani do Skarbówki na rozmowę. Tego typu wydarzenia są dosyć powszechne, chociaż już od kilku latek rzadsze, dzięki możliwości wysyłania PIT-ów poprzez sieć internetową bezpośrednio do wspomnianego już Urzędu Skarbowego. Tak jak w przypadku każdego PIT-u, wewnątrz obecnej momencie powstały dwa sposoby ich składania - poprzez przejście się do Urzędu, lub właśnie wysłanie przez internet - aby uczynić tę drugą rzecz, należy ściągnąć konkretny programik, lub zalogować się na konkretną stronę. Jeżeli robimy to pierwszy raz, warto zerknąć do tak nazywanego "samouczka", którego to bez problemu powinniśmy znaleźć wewnątrz sieci na stronie, w której składamy naszą deklarację.


Znajdziemy w nim, w jaki sposób krok po kroku wypełnić deklarację, oraz sam fakt Którą to z nich mamy wybrać - potem starczy kliknąć "wyślij" i gotowe!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 14:53:45
Tagi: logo, czas, interes