Kultura jest wspaniała!

Rozliczenie roczne pit, a pit trzydzieści sześć online - czyli, w jaki sposób się podliczyć za dwa tysiące szesnasty roczek

Posiadasz za zadanko podliczyć się rocznie w PIT-36, ale nie wiesz w jaki sposób to uczynić? Zajrzyj do sieci internetowej na stronkę z rozliczeniami PIT, by wysłać deklarację poprzez internet! Przekonasz się jakie to proste i uwierz nam - zapragniesz zrobić to samo w następnych latach!


Na daną chwilę istnieje parę rodzai deklaracji PIT, jednak złącza je jedno - trzeba je rozliczyć co roczku, za rok poprzedni. Rozliczenie roczne pit bywa więc obowiązkiem wszystkich z nas, kto zdobył już wiek pełnoletni. w tym miejscu jednak nastaje pytanie - czy naprawdę Każda osoba jest zmuszona się rozliczać? Otóż nie - każda rzecz bywa uzależnione od faktu, czy posiadał w minionym roku jakikolwiek dochód. Jeśli takowego nie posiadał, rozliczenia nie składa - nawet jeżeli minione lata je otrzymywał, to jeśli ostatni rok był "niedobry" czyli bez dochodów, deklaracja nie bywa potrzebna. Co zaś dotyczy poszczególnych rozliczeń, to zwrócimy spojrzenie na deklarację PIT-36, podliczaną przez sieć internetową...


Kobi Light   NELIO w sali konferencyjnej
Napisał: Kobi
Na podstawie: Kobi


korekta
Napisał: Hotel Mercure Kasprowy Karpacz
Pit 36 online - a więc oświadczając konkretniej: rozliczenie PIT-u trzydzieści sześć poprzez sieć internetową, to przeciwko pozorom prostszy sposób wypełniania deklaracji, aniżeli wypisywanie jej alternatywy z papieru. Na konkretną chwilą powstały programy w sieci, które automatycznie po wypełnieniu kilku podstawowych rubryk podliczą nam wszystkie dochody, a także zrobią calutką resztę obliczeń.


Warto również zapamiętać, że PIT-36 rozliczamy w tym roku (dwa tysiące siedemnaście) do drugiego maja. Dlatego gdy dostaniesz papierki od szefa (bądź szefów) od razu zajmij się wypełnieniem deklaracji, by potem nie robić tego na ostatnią chwilę!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:49:54
Tagi: sieci, PIT, rozliczenia, przychody, dochody