Kultura jest wspaniała!

Czy warto oddać 1 % podatku?. Co z tego można mieć? Temat warty rozważenia

Wypełniając coroczny PIT nierzadko rozmyślamy czy bez wątpienia należycie pojmujemy wszystkie zawarte informacje. Boimy się pomyłek albo po prostu nie wiemy, jak należy wypełnić PIT, który jest obowiązkiem każdego obywatela w naszym państwie. W związku z tym do wsparcia w rozliczeniu się z fiskusem stworzono program do pit 2014 - fenomenalne narzędzie wspierające odnalezienie się w skomplikowanych informacjach i przepisach.
Napisał: Dave Dugdale
Na podstawie: http://www.flickr.com
Program do pit 2014 wykonuje obliczenia, zaś my-użytkownicy uzupełniamy dane pola. Można również zapoznać się z aplikacjami, które mają szczegółowe wiadomości dotyczące ulg czy wysokości limitów przychodu. Twórcy zatroszczyli się również o liście Urzędów Skarbowych, pod które należymy. Wystarczy wybrać właściwą placówkę zgodną z naszym zameldowaniem czy aktualnym zamieszkaniem. Większość programów posiada dołączoną wysyłkę PIT-ów do państwowego systemu e-Deklaracje, dzięki temu nie musimy wyczekiwać w kolejce, w urzędzie, zatem zaoszczędzamy własny czas. Bezpieczeństwo, które zostało ujęte w tego typu aplikacjach jest bardzo duże. Uzupełniony PIT na pewno trafi drogą internetową do urzędu niezawodnie i szybko. Poświadczeniem rozliczenia będzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest to pokwitowanie akceptowane na równi z przesyłką poleconą albo osobistą wizytą u fiskusa.Wypełniając PIT należy zastanowić się nad przekazaniem 1 procentu na jakąkolwiek fundację użytku publicznego. Nasunie się pewnie pytanie: dlaczego? Mianowicie dzięki przekazaniu tylko jednego procentu można wspomóc osoby, które tego potrzebują. Takiego gestu nie można w jakikolwiek sposób ocenić, to odruch serca, który niejednokrotnie ratuje życie innym. Skorzystają ci, którzy znajdują się w ciężkiej lub często fatalnej sytuacji zdrowotnej albo losowej. Od nas zależy której organizacji podarujemy podatek i od nas zależy czy rzeczywiście tego dokonamy.

rozliczanie podatku przez internet
Napisał: Bas Evers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przesłane dotacje z pewnością trafią do danej fundacji. Co zyskamy, my – płatnicy? Przede wszystkim przesyłając wsparcie instytucji możemy przyporządkować je w zeznaniu jako ulgę na darowiznę. Wystarczy wypisać konkretny kwestionariusz. To od nas zależy komu oddamy jeden procent własnego podatku. Wobec tego zastanówmy się gdy będziemy uzupełniać formularz podatkowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:56
Tagi: PIT, rozliczenia, podatek