Kultura jest wspaniała!

Dlaczego warto inwestować w start-upy, jak duże możliwości może dać taka forma prowadzenia biznesu?

Hasło start-up od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi biznesu. Jest to zresztą zupełnie zrozumiałe, jeżeli największe firmy internetowe rozpoczynały właśnie w taki sposób, a i obecnie można osiągnąć całkiem spory sukces. Wszystko tak naprawdę zaczyna się od pomysłu, niekiedy takiego, jaki może zrewolucjonizować świat, a pomysł ten przez grupę zapaleńców zaczyna być realizowany. W przeciwieństwie do zwykłych metod biznesowych, start-upy funkcjonują w trochę odmienny sposób.
pieniądze z funduszu seed capital
Napisał: Tyler Lowmiller
Na podstawie: http://www.flickr.com
W nich nie ma w pierwszej kolejności nastawienia na maksymalizację zysków, choć rzecz jasna wszystko dąży w tym kierunku. Jednak niejednokrotnie będą to eksperymenty, wyciąganie wniosków z błędów i otwieranie nowych drzwi, aż do uzyskania sukcesu. A jeżeli się go uda osiągnąć, to może być naprawdę spektakularny - czytaj o funduszu seed capital. Na przykład dwie największe firmy z internetowej branży rozpoczynały dokładnie tak samo, a aktualnie ich wartość wynosi setki miliardów dolarów. Tak naprawdę w świecie start-upów sukces może osiągnąć każdy, jednak trzeba mieć świadomość tego, że trzeba będzie na niego mocno zapracować.
Jednym z podstawowych problemów, które mają młodzi start-upowcy jest zdobycie finansowania. Nim takie zaczynające firmy zaczną zarabiać to często ponoszą wiele porażek w międzyczasie, często też nowe pomysły wymagają na przykład powiększenia załogi czy kupna rozwiązań technologicznych. Na szczęście aktualnie jest przynajmniej parę możliwości pozwalających zdobyć jakieś fundusze na rozwój. Jednym z najpopularniejszych są różnego rodzaju inwestycyjne fundusze i aniołowie biznesu, którzy w zamian za określone udziały dają firmie zastrzyk finansowy. Jeśli pomysł odniesie sukces i zacznie się na nim zarabiać, to taki fundusz seed capital może sprzedać swój udział zarabiając na tym odpowiednio. Oczywiście będą się również zdarzać porażki, lecz to należy do uroków takich inwestycji.
Innym chętnie wykorzystywanym sposobem na zdobycie środków finansowych jest giełda, debiut na newconnect takiej młodej firmy da jej pokaźny zastrzyk pieniędzy na dalszy rozwój - odsyłam na dotacje.prometeia.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:55
Tagi: zakup, zysk, sposób