Kultura jest wspaniała!

Elektronika daje możliwość nawet na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym

Zdarzyło się, że musieliśmy stać kilka dłuższych chwil w Urzędzie Skarbowym. Wiele osób jest podenerwowana i twierdzi, że wynika to z tego, że urzędnicy za wolno wykonują swoja pracę. Jednak prawda jest taka, że większość osób pozostawia złożenie deklaracji podatkowej na ostatnią chwilę. Stąd też warto pomyśleć o ułatwieniach, jakie zostały nam udostępnione przez Urząd Skarbowy.


Dziewczyna przy laptopie
Napisał: "PictureYouth"
Na podstawie: http://www.flickr.com
Owe ułatwienie to elektroniczne rozliczenie pit (pit online na pitax.pl). Składanie e-deklaracji jest łatwe, wystarczy spróbować. Dzięki e-deklaracji da się oszczędzić czas i wypisać wszystko dobrze. System posiada instrukcję obsługi, dzięki której łatwo wszystko wypełnić.
Jeżeli chcemy wypełnić PIT przez Internet.

Wielu osobom wydaje się, że wypełnienie PIT-u to problem. Z tego powodu wielu ludzi idzie do księgowej, żeby wypełniła im PIT. Zdaje nam się, że to czarna magia. Myślimy, że nie damy rady. A tymczasem musimy tylko przeczytać, co musimy po kolei krok po kroku wpisać, by deklaracja została odpowiednio wypełniona. Poza tym od jakiegoś czasu można zrobić (internetowe rozliczenie pit). Gdy nie mamy czasu, by iść do Urzędu Skarbowego lub nie chce nam się wysyłać priorytetu wystarczy, że włączymy komputer i włączymy Internet. Dzięki systemowi e-deklaracji oszczędzamy czas. Nie musimy się też przejmować, że zrobiliśmy błąd. W
Dwie kobiety przy laptopie
Napisał: mosaic36
Na podstawie: http://www.flickr.com
wypadku wypełnienia deklaracji elektronicznie też jest możliwość zrobienia korekty. Gdyby dużo ludzi wybrało rozliczenie elektroniczne PIT-u, to w Urzędach Skarbowych nie robiłby się taki tłok.

Wiadomo, że osoby starsze nie zawsze są „za pan brat” z Internetem i nie mają, kogo poprosić, żeby wypełnił im tą deklarację drogą internetową. Te osoby powinny mieć możliwość szybko w Urzędzie ogarnąć złożenie deklaracji. Wystarczy, że sami posiadając dostęp do sieci skorzystamy z systemu elektronicznego umożliwiającego nam nie stanie w kolejce w Urzędzie. Dzięki temu kolejki się zmniejszą i każdy byłby zadowolony i urzędnicy i ludzie, którzy muszą zanieść deklarację fizycznie w budynku Urzędu Skarbowego. Po to właśnie jest owa informatyzacja, by ułatwiać sobie funkcjonowanie. Warto, więc gdy mamy taką możliwość wykorzystywać współczesne rozwiązania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:56
Tagi: korekty, urzędnicy, kolejki