Kultura jest wspaniała!

Oprogramowanie do rozliczenia PIT-u on-line

W obecnych czasach musimy pamiętać o paru sprawach. Jedną z nich jest rozliczenie się ze Skarbówką. Każda osoba, której dochody w ciągu roku przekroczyły kwotę wolną od podatku, musi przekazać deklarację podatkową w Skarbówce. Istnieją pity 2016 program, który ma wesprzeć podatnika przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Dobrze, więc korzystać. W Internecie wszystko jest łatwiejsze. Jest również znana od lat możliwość złożenia deklaracji podatkowej w siedzibie Skarbówki, pod który podlegamy. Do Urzędu Skarbowego też można iść po niezbędne druki deklaracji do wypełnienia oraz książeczki z instrukcją uzupełnienie owych deklaracji.


kolejka w urzędzie
Napisał: Quinn Dombrowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozliczanie się ze Skarbówką
Do 30 kwietnia mamy czas na rozliczenie się ze Skarbówką, chyba, że ostatni dzień kwietnia przypada na dzień niepracujący, tak jak w tym roku, to mamy czas do 2 maja. Jeżeli jednak nie jesteśmy asami, jeżeli chodzi o rozliczenia pit 2015, to najlepiej wcześniej pójść do Skarbówki i dowiedzieć się, który PIT mamy wypełnić i poprosić o pomoc. Są osoby odpowiedzialne za pomoc w wypełnianiu deklaracji podatkowych. Powinniśmy się tylko dowiedzieć, kiedy takie osoby przyjmują interesantów. Wiadomo, że sporo osób korzysta z pomocy księgowego, lub kogoś znajomego, kto zna się na rozliczeniach. Bo wiele osób bez jakiegokolwiek problemu jest w stanie rozliczać się ze Skarbówką. Warto, więc o tym pamiętać. Najistotniejsze jednak, by złożyć PIT w odpowiednim terminie, bo w innym wypadku będziemy musieli uiścić karę, a to nie jest dla nikogo przyjemne.


rozliczanie PIT online
Napisał: GotCredit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego zamiast zostawiać wszystko na ostatnią chwilę trzeba po prostu ogarnąć rozliczenie ze Skarbówką, kiedy tylko otrzymamy wszystkie potrzebne papiery, dzięki którym będziemy mogli w odpowiedni sposób uzupełnić PIT. Nie powinniśmy się też martwić, kiedy po jakimś czasie od złożenia PIT-u otrzymamy jakieś kolejne papiery, które należałoby zapisać w deklaracji podatkowej. Należy wtedy iść i złożyć korektę. Bo gdy zrobiliśmy błąd, to bez kłopotu możemy to poprawić, bez żadnych konsekwencji. Oczywiście, jeśli nie minie czas na składanie zeznań podatkowych - http://pitax.com.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:55
Tagi: pomoc, dochód, papiery