Kultura jest wspaniała!

Pit za 2014, intratna bonifikata prorodzinna popierająca osoby z co najmniej trójką dzieci.

W tym roku podatkowym bonifikaty fiskalne są nieco inne aniżeli w minionym roku podatkowym. Najintratniejsza zniżka przy rozliczaniu rocznym PIT za 2014, obejmie rodziców, którzy wychowują trojkę lub więcej dzieci. Wymogiem zwrócenia ulgi jest wynagrodzenie od którego odprowadzane są składki i podatki przynajmniej jednego z rodziców.
finanse
Napisał: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ma to pobudzać pomoc tych rodzin, w których zatrudnienie, a nie zasiłek, jest metodą funkcjonowania. Poprawka w uldze na dzieci to kolejny znaczący krok taktyki sprzyjającej wzrostowi demograficznemu, po wydłużeniu czasu przebywania na urlopie rodzicielskim, zwiększeniu dostępności placówek opiekujących się dziećmi powyżej 3 lat i zmniejszeniu odpłatności za nie oraz poszerzeniu oferty w liczbie żłobków (http://www.pitonline.pl/jak-otrzymam-zwrot-podatku-pit-2014/).Przyszłościowym celem polityki państwa jest bowiem poprawa sytuacji przyrostu naturalnego w kraju. W obecnej sytuacji fazy spadku liczby urodzeń, ideologia państwa musi przekonywać do posiadania dzieci. Najkorzystniejszym środkiem ekonomicznym wpływającym na chęć zwiększenia liczby dzieci jest wspomożenie rodziców przy decyzji właśnie o trzecim dziecku. Nowe przepisy mają również walczyć z szarą strefą i propagować zgodne z prawem zatrudnienie, dlatego, że osoby
finanse
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
zatrudniane bez jakiejkolwiek umowy nie otrzymują zwrotu podatku i są pozbawione przywilejów z tytułu emerytur, rent etc.


Dodatkowo ulga na dzieci, będzie najbardziej opłacalna dla rodziców mało zarabiających. Dzisiaj, aby rodzic samotnie wychowujący np. dwoje dzieci wykorzystał pełną ulgę fiskalną, musi mieć roczny dochód w wysokości 15 445 zł. Natomiast w przypadku dwojga rodziców, jest to kwota 18 534 zł. Dodatkowym profitem ma być szybszy zwrot nadpłaconego podatku dla rodzin wielodzietnych (jeszcze więcej informacji). Na odzyskanie pieniędzy nadpłaconych fikusowi, osoby korzystające z bonifikaty, będą czekać tylko do miesiąca, od czasu rozliczenia z fiskusem , a nie 3 miesiące, jak dotychczas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:56
Tagi: dziecko, pieniądze, podatek