Kultura jest wspaniała!

W jaki sposób sprawnie napisać deklarację PIT i czy możemy sobie w jakiś sposób w tym dopomóc?

Oświadczenia skarbowe musimy składać wszyscy bez względu na to czy też osiągamy jakieś przychody, czy nie. Należałoby to wykonać do końca kwietnia, aby nie mieć jakichkolwiek problemów z Urzędem Skarbowym.
aplikacje mobilne


internet
Napisał: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Na podstawie: http://www.flickr.com


Można by to wykonać naturalnie wcześniej, jeżeli tylko posiadamy tego typu możliwości.


Deklaracja PIT-37 jest najpopularniejszą deklaracją skarbową składaną w wypadkach, kiedy rencista albo przedsiębiorca rozlicza swoje źródła dochodów rocznych. Aby oddać deklarację prędko, moglibyśmy wykonać rozliczenie PIT przez internet. Tam odnajdziemy wszystkie wskazówki, żeby wypełnić takie oświadczenie bez najmniejszych pomyłek. Jeżeli uzyskujemy jedynie przychody zwolnione z podatku, wtedy nie składamy żadnej deklaracji. Jeżeli rozliczamy pozarolniczą działalność gospodarczą samodzielnie, odpowiadamy za obliczenie oraz zapłatę należnego podatku dochodowego.


Można by się rozliczyć wspólnie z małżonkiem. Jeśli Twój partner ma działalność opodatkowaną według skali to nie można rozliczyć się razem z nim oddając oświadczenia podatkowe PIT-37. Wtedy niezbędna jest deklaracja PIT-36. Wspólne rozliczenie jest również możliwe, kiedy Twój mąż ma miejsce zamieszkania w UE, ale osiągnął dochody podlegające opodatkowaniu na terenie Polski. Deklarację PIT-37 oddaje osoba samotnie wychowująca potomstwo jak panna, wdowa.
Takie zeznanie jest możliwe, kiedy wychowujesz dziecko małoletnie, bez względu na jego wiek, jeśli uzyskuje dodatek pielęgnacyjny albo rentę socjalną. PIT-37 można by wypełniać na własną rękę albo uzupełnić ją przez internet przez obecne w tamtym miejscu różne programy mogące pomóc w takiej czynności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:53
Tagi: dziecko, gra, zysk, przychody