Kultura jest wspaniała!

Bazy danych - czym są, jak je kontrolować oraz kto może nam w tym zadaniu pomóc?

Bazą danych konkretnie nazywamy zbiór informacji, zwykle obejmujący jakiś konkretny temat oraz przeróżne powiązane z nim zagadnienia, zlokalizowane na pojedynczym nośniku. Takiego typu baz powstały całe miliardy, nie napomykając o tej największej, praktycznie nieskończonej, którą nazywamy Internetem.


Piękny dywan w kwiatowy wzór
Napisał: Komfort


Zawarte w nim dane możemy po rozdzielać, dzięki czemu ukazały się "bazy w bazie". Co to jednak konkretnie oznacza? Zaraz się dowiesz!


spawanie
Napisał: PEO ACWA
Na podstawie: http://www.flickr.com


Biuro w firmie
Napisał: Garrett Coakley
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy temat jest wbrew pozorom niewiarygodnie prosty. Każdy zbiór danych na jaki trafiamy lub chcemy stworzyć, potrzebuje miejsca, gdzie ma możliwość zostać wprowadzony, a później wedle potrzeb zmieniany. Kiedyś do utrwalania takich zbiorów używano papieru. Jego największym problemem było dokładnie to, że mógł się zagubić, zostać zniszczony, czy najzwyczajniej obrócony w drobny mak. Komputer, a mówiąc dokładniej najbardziej internet, pozwala na wyzbycie się tego konkretnego problemu. Wszelakie informacje jakie to wprowadzamy do wnętrza komputera bez żadnego problemu mamy możliwość modyfikować i niezliczoną ilość razy powielać. Problem jednak powstaje w momencie, kiedy wydarzy się jakiś konkretny "wypadek" i pamięć komputera zostanie całkiem zniszczona - wtedy po informacjach nie pozostanie nic. Wyjściem z sytuacji bywa poza wdrożeniem informacji do komputera zamieszczenie ich w sieci internetowej - dzięki temu nawet i po całkowitym zepsuciu sprzętu informacja się zachowają.


Obsługa baz danych dla bardzo wielu jest łatwa, lecz nie wszyscy ogarniają w jaki sposób ona działa, nie wspominając o tym, że nie wiedzą jak ją wprowadzić - doskonałą pomocą w takiego typu przypadkach bywają firmy zajmujące się kompleksową ich obsługą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 11:57:41
Tagi: Internet, moc, Przedsiębiorstwa, typ