Kultura jest wspaniała!

Co należy do zadań osoby, jaka poszukuje pracy na tego typu stanowisku jak stróż?

Czy wiesz, że od osób, jakie pragną pracować jako stróż danego obiektu, nie nakłada się zazwyczaj jakichś wyśrubowanych wymogów? Naturalnie zalecane są osoby, jakie mogą wykazać się wykształceniem średnim, znają przepisy PPOŻ i ew. posiadają już doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.


Potoczne oznaczenie takiego stanowiska to odźwierny, jednak w ogłoszeniach o pracę używa się także określenia: stróż.


Do jego zadań należy utrzymywanie czystości na określonym terenie, jakim może zostać np. dom czy też kamienica. Ponadto w co poniektórych wypadkach (np. opieka nad blokiem mieszkalnym), taki dozorca ma obowiązek utrzymywania czystości nad obszarem przyległym do takiej nieruchomości. Ponadto wspomniany dozór dotyczy również mienia, jakie mieści się w ochranianym przez niego obiekcie. To właśnie z dozorcą, jako z osobą pierwszego kontaktu będzie rozmawiał ktoś, kto zamierza dany obiekt zwiedzić. Innymi słowy dobry stróż musi poza koniecznością troszczenia się o estetyczny wygląd oraz stan technologiczny obiektu, legitymować się także umiejętnościami interpersonalnymi.
poszukiwania
Napisał: Ttaaj
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do innych zadań osoby, jaka pracuje na takim etacie jak dozorca jest też zapisywanie osób, które przychodzą i odchodzą z obiektu, nad jakim objął on swój nadzór. Taki pracownik robi także drobne czynności konserwacyjne czy związane z utrzymywaniem porządku.


W ich ramach mógłby przykładowo zamiatać gałęzie przed wejściem do domu albo zamykać okna, żeby przewietrzyć wnętrze danego obiektu. Zarobki na tym stanowisku nie zaliczają się do najwyższych, przy czym ma to swe uzasadnienie. Działalność nie jest trudna ani skomplikowana.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:57:02
Tagi: obowiązek, kontakt, obowiązki