Kultura jest wspaniała!

Co się opłaca zlecić firmie outdoorowej?

Z outsourcingu powszechnie korzysta wielu przedsiębiorców. Bajką jest mniemanie, iż jest to usługa wyłącznie dla dużych oraz bogatych.


Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw oferuje rozmaite usługi dla firm.
strony internetowe
Napisał: TwojaBateria.pl
Na podstawie: TwojaBateria.pl


Zakupy
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock


Jest to idealne rozwiązanie dla niewielkich przedsiębiorców, jakich nie stać na tworzenie kolejnych miejsc pracy. Takie działanie jest przeważnie długofalowe, oznacza kooperację określoną na wiele miesięcy, a niekiedy lat. I to odróżnia outsourcing od typowego działania w ramach jednorazowej umowy o dzieło.


Doba ma niestety jedynie 24 godziny zatem nie wszystko w przedsiębiorstwie jest w stanie zrobić sam właściciel. Nie we wszystkim możemy się też wyręczyć pracownikami etatowymi (ograniczony dzień pracy jak też wyznaczone zadania w umowie o pracę), nie zawsze jednak opłaca się zatrudniać dodatkowych pracowników. Tymczasem w każdej firmie jest masa zadań do wykonania. Szczęściem jest na to metoda, mianowicie prawo zlecenia usług na podstawie umowy zlecenie. Jest to bardzo korzystne podejście szczególnie dla niewielkich przedsiębiorstw, dla jakich każdy dodatkowy etat to spore obciążenie finansowe. To przecież nie jedynie koszty zaangażowania pracownika, jakie - jak wiadomo - w naszej ojczyźnie do małych nie należą, ale też między innymi nieodzowność stworzenia stanowiska pracy, koszt urlopu, a również dodatkowych szkoleń.
Co możemy zlecić? Lista spraw, jakie można powierzyć innej firmie bądź przedsiębiorcy, jest niemalże bezgraniczna, może to być na przykład: rachunkowość, sprzątanie, zadania z obszaru IT, usługi z zakresu marketingu, pisanie podań do referatów, pism do sądu a także innych, windykacja.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:12:46
Tagi: urlop, IT, właściciel