Kultura jest wspaniała!

Fundusze europejskie w miasteczku Sztum - a więc, fundusze UE na terenach typowo wiejskich

Choć sporo person może o tej rzeczy nie mieć pojęcia, od pewnego okresu czasu na obszarze państewka Polskiego - dotąd skoncentrowane bardziej na obszarach typowo miejskich - działają coraz to silniej po rozszerzane fundusze europejskie, które to już od po określanego okresu czasu obejmują również obszary wiejskie, w tym w ciekawiącym nasze osoby małym miasteczku o nazwie Sztum w woj. Pomorskim, który bywa zarazem siedzibą powiatu sztumskiego a także jego główną siedzibą miejsko-wiejskiej gminy.




wakacje
Napisał: Billie Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com


..


Wykładowca
Napisał: Malcolm Manners
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sztum jest to - jak to istnieje możliwość po zauważać po wstępie - malutkie miasteczko położone w województwie pomorskim. Niezbyt sporo osób jednakże wie, iż jest to także miejsce, w którym to istnieje tak zwane "Sztumskie Centrum od Informacji Europejskiej", które jest częścią "Mobilnego Punkciku Funduszy Europejskich" ("Mobilnego", a więc "przenośnego"), znajdującego się w tym konkretnym rejonie. Fundusze europejskie Sztum mogą obejmować wbrew pozorom różnego typu spotkania. Wewnątrz 2015 roczku odbyło się pewne z nich, w którym poruszano temacik Funduszy UE, który to ma objąć latka od 2014 do 2020. Wewnątrz takiego rodzaju programie spotkań, poruszane są szczególnie temaciki związane z wprowadzeniem do wspomnianego tematu, przeróżne postacie wsparcia terenów wiejskich, czy też same źródła informacji na temat Funduszów Europejskich.




Dobrze jest zapamiętać, iż na tego typu spotkania zawsze trzeba się zapisać z wyprzedzeniem! Na finisz nadmienimy, że najważniejszy lokalny punkt informacyjny, dotyczący funduszy europejskich wewnątrz tamtejszym obszarze, znajduje się nie na obszarze miasteczka Sztum, lecz wewnątrz Malborku, który jest jego nie nazbyt dalekim "sąsiadem".

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:57:03
Tagi: miejsce, temat, interes