Kultura jest wspaniała!

Kilka słów o pracy betoniarza, a więc zajęcie dla wytrzymałych i zdrowych przedstawicieli silnej płci

W naszym kraju w ostatnich latach można zauważyć prawdziwy boom w sektorze deweloperskim. Jak grzyby po deszczu powstają kolejne osiedla albo biurowce.


wakacje
Napisał: COD Newsroom
Na podstawie: http://www.flickr.com


betoniarz
Napisał: Daniel Oines
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nowe bloki buduje się tam, gdzie jeszcze jakiś czas temu były nieużytki lub pola. Z tego powodu ktoś, kto wraca do jakiegoś miasta po dłuższej przerwie, zwykle jest niezwykle zaskoczony. Czasami nie jest w stanie rozpoznać starych ulic. Miasta rozbudowują się, ponieważ w Polsce sytuacja finansowa młodych osób jest stosunkowo stabilna. Dlatego są w stanie brać kredyty hipoteczne. Popyt rodzi podaż. Aby móc sprawnie budować kolejne osiedla firmy budowlane potrzebują fachowców do pracy. Niekiedy jesteśmy w stanie w internecie znaleźć wiele ogłoszeń, które adresowane są do fachowców. Jednym z tego typu fachów jest betoniarz. Nie jest to prosta praca, więc jest najczęściej kojarzona z mężczyznami. Trzeba mieć dużo siły i często pracować w kiepskich warunkach pogodowych. Betoniarz bywa z reguły odpowiedzialny za rozmieszczanie zbrojenia zgodnie z planem oraz za sprawdzanie betonu (świeżego i stwardniałego). Poza tym, musi również umieć tłoczyć beton, sprężać go, nanosić na powierzchnię i obrabiać go.
Zwykle do tej pracy są poszukiwani ludzie z doświadczeniem albo ze świadectwem zakończenia szkoły zawodowej o kierunku budowlanym. Wynika to z tego, że na budowie nie ma sensu uczenie nowych pracowników od zera. Każdy musi umieć obsługiwać przeróżne maszyny oraz rozumieć rysunki konstrukcyjne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:12:45
Tagi: biuro, biura, kredyty, części, doświadczenie