Kultura jest wspaniała!

W jaki sposób skutecznie zaplanować domowe wydatki?

Zbliża się końcówka miesiąca, a Ty znowu zamyślasz odmrażać gotowe jedzenie do dnia wypłaty? Wizja nadprogramowych wydatków Cię konsternuje? Przeczytaj poniższy artykuł oraz dowiedz się w jaki sposób skutecznie zaplanować domowy budżet.


Ustalenie planu budżetu domowego zaczynamy od wypisania wszelkich kosztów, które musimy ponieść.
Na początek przyjrzyjmy się tylko następnemu miesiącowi. Co będzie nam do tego konieczne? Rachunki, paragony (na przykład za duże sprawunki spożywcze), a także zeszyt oraz długopis. Na samym środku umieszczamy kwotę netto naszych płac (uwzględniwszy dodatki np. w postaci premii). Część pierwsza dotyczyć będzie sumptów, które są sztywne, czyli: opłata za gaz, prąd, czynsz , telewizję, raty zadłużenia, ubezpieczenia, wydatek na paliwo oraz przejazdy komunikacją miejską - wszystkie kwoty zapisujemy obok i pod spodem sumujemy. Następna partia kosztów to te, które przeznaczamy na cele konsumpcyjne - sprawunki spożywcze, życie kulturalne - jeszcze raz - oddzielamy oraz sumujemy.


filarum pożyczki
Napisał: BCcampus_News
Na podstawie: http://www.flickr.com


Porównujemy planowane wydatki z kwotą wynagrodzenia. Wyszło na plus? To świetnie, możemy przejść do drugiego kroku. Jesteś na minusie? Zbadaj raz jeszcze powstałe wydatki po czym zastanów się, które z nich można obniżyć, względnie skorzystaj z oferty Filarum pożyczki. Pamiętaj, że podstawowe wydatki mogą wynieść do 60% wysokości comiesięcznego wynagrodzenia.
Jeżeli zdamy sobie sprawę, ile faktycznie wydajemy w ciągu miesiąca, można przejść do konstruowania planu budżetu domowego na cały rok kalendarzowy. Wziąwszy pod uwagę pierwszy miesiąc, próbujmy oszacować wydatki w poszczególnych miesiącach na cały rok.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:12:46
Tagi: program, kredyt, budżet, pożyczki