Kultura jest wspaniała!

Czy opłaca się brać samochód w leasing?

Czym w istocie jest leasing? Słowo to ma swoje źródła w angielskiej nazwie “lease”, co w dosłownym tłumaczeniu wyraża “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to właśnie udostępnianie przez jedną stronę pewnego pewnej rzeczy, np. auta drugiej stronie, na wyznaczony czas w zamian za płacone w ratach opłaty, tzw.


opłaty leasingowe. Wysokość rat reguluje umowa leasingowa. W świetle regulacji prawnych


właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest wyłącznie jego użytkownikiem. W leasing można brać różne dobra ruchome, zarówno nowe, jak i używane. Mogą to być obok samochodów inne środki komunikacji, maszyny, sprzęt elektroniczny, sprzęt medyczny itp., a także lokalne (wraz z działkami, budynkami lub zakładami produkcyjnymi. Najczęściej jednak dotyczy on wiąże się on z samochodami, przy czym mogą to być zarówno samochody osobowe, ciężarówki, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.
Mimo, że decyzja o zabraniu auta w oparciu o umowę leasingową jest związana z spłatą należności oraz dodatkowymi kosztami i prowizjami, to w przeciwieństwie do kredytu nie prowadzi do bankructwa firmy. Leasing daje lepsze w zwykle warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zestawić np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i poznać warunki jakie zapewniają. Kredyt jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które chcą dokonać zakupu samochodu. Sama usługa leasingu została dostosowana do właścicieli firm, którzy potrzebują aut do prowadzenia firmy oraz zarabiana. Wzięcie auta w leasing pozwala im narażania się na straty wypożyczyć pojazd na określonych zasadach. Warto wskazać, iż prowadzący salony samochodowe oddające auta w leasing, zwiększają ich wartość, nierzadko nawet o kilkanaście procent, co generuje ogromne zyski. Umowa leasingowa jest uwzględniając te fakty zarówno dla biorącego auto w leasing jak i oddającego auto w leasing, który zarabia więcej niż podczas zwykłejregularnej sprzedaży samochodu.


kredyty dla firm Wrocław
Napisał: 111 Emergency


Wzrost popularności leasingu jest obserwowany od lat, jest to w końcu alternatywna dla firm, które nie uzyskały kredytu.


Dostępne są odmienne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten ostatni jest częściej wybierany przez polskich przedsiębiorców. Charakteryzuje się krótszym czasem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczej używalności przedmiotu. Ten rodzaj leasingu jest opłacalny dla leasingobiorcy, któremu zależy na niskim nakładzie środków finansowych przy zawieraniu umowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:30
Tagi: kredyt, maszyny, firm, właściciel