Kultura jest wspaniała!

Czy przy dzisiejszej popularności internetu wielkoformatowy plakat jest dobrym pomysłem na reklamę? Jak wpływa on na postrzeganie marki?

Reklama jest ważną częścią strategii marki. Za jej sprawą możemy dotrzeć do bardzo wielu ewentualnych odbiorców swoich usług. Czy natomiast w czasach, gdy króluje internet wciąż dobrze pełni swoją funkcję billboard?


Części z osób się wydaje, że niekoniecznie jest to dobry sposób na zaistnienie w przestrzeni publicznej.
Jednak, jeżeli przypomną sobie jak często zwraca się uwagę na duże powierzchnie reklamowe, dopadające nas z każdej strony, to powiedzą, że faktycznie coś w tym jest. Jeżeli chodzi o billboardy Kielce czy inne duże miasta posiadają tego typu reklam bardzo dużo. Ich popularność z pewnością może świadczyć o tym, że spełniają one swoją rolę. Jednak należy faktycznie postarać się czymś skupić uwagę przechodzących osób, gdyż kolejny, niczym nie wyróżniający się plakat nie załatwi sprawy. Przekaz musi nas zastanawiać, musi intrygować, budzić ciekawość. Powinien być dość krótki i chwytliwy. To wielka sztuka, aby tego typu połączenie paru słów oraz obrazu przełożyło się na zainteresowanie.


mieszkania
Napisał: Luke Lawreszuk
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o billboardy Sosnowiec tak jak inne miasta, przeznaczają na taką formę reklam całkiem dużo przestrzeni w mieście. To daje osobom tworzącym reklamy duże pole do popisu. Reklamodawcy z chęcią korzystają z dużych plakatów w celu pogłębienia w umysłach wielu osób pozycji takiej marki.
Taka rozpoznawalność marki ujawnia się na przykład w czasie dokonywania wyboru podczas zakupów między dwoma produktami w tej samej cenie. Istnieje tendencja do wybierania rzeczy, które już są nam znane. Z tego względu billboard wciąż jest świetnym sposobem na reklamowanie marki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:14:36
Tagi: reklamy, pomysł, klientów, dane, rodzaj