Kultura jest wspaniała!

Dlaczego należy posiadać konto osobiste?

Jest wiele argumentów, dla których warto dysponować kontem w banku. A najważniejszym jest ten, iż będąc jego posiadaczem strzeżemy zgromadzone środki przed osobami, które mają co do nich złe zamiary. Na konto wpływają pensje. Kiedy posiadamy etat w różnych firmach, nie musimy jeździć po wynagrodzenie, ani stać w kolejce na poczcie. Mając konto, możemy także zlecić bankowi polecenie zapłaty. To powoduje, iż np., nie zapomnimy opłacić telefonu czy gazu. A wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że za podobne zaniechania grozi nam odcięcie ich dostępu.
bank
Napisał: Barta IV
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie musimy też stać w kolejkach - należy tylko wybrać taki bank, który posiada dobrze rozwiniętą sieć bezprowizyjnych bankomatów. W celu by wybrać właściwe konto dobrane do naszych finansowych możliwości i oczekiwań możemy przejrzeć ich rankingi, jakich w internecie jest spora ilość – wpisując w wyszukiwarce frazę: konto osobiste ranking - optimal-finance.pl/aktualnosci,Ranking-kont-osobistych-2013.html.

Banki nie bez przyczyny wyróżniają najbardziej aktywnych klientów. Spodziewają się nie tylko tego, że skutecznie ich przy sobie zatrzymają, ale także, że uda im się im zaproponować ciekawe produkty finansowe. W związku z tym, dosyć częstą praktyką jest oferowanie prowadzenia darmowego konta, pod warunkiem wpływu wynagrodzenia czy dokonywania przelewów.Niektóre banki posuwają się jeszcze do przodu i proponują zwrot części wydatków, płaconych kartą. Oczywiście, pod pewnymi warunkami, np. jeżeli są to artykuły spożywcze w hipermarketach lub inne w sklepach internetowych. Czasem można też otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na stacji benzynowej. Inne banki zwracają 1,2,3 procent z rachunków za gaz czy telewizję, które dokonamy z premiowanego konta. Najbardziej ”zaangażowani” klienci mogą zarobić do 400 złotych
bank
Napisał: epSos .de
Na podstawie: http://www.flickr.com
na rok. To najbardziej pokaźny pułap rocznego zwrotu gotówki.


Ponad połowa banków oferuje też aplikacje mobilne, czyli możność korzystania z konta na smarfonie i tablecie. Oczywiście aplikacje nie dają jeszcze takich możliwości jak tradycyjna bankowość internetowa, mimo to w obecnych czasach jest to spora wygoda.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:29
Tagi: bank, Aplikacja, konto, wynagrodzenie