Kultura jest wspaniała!

Jak wybrać najkorzystniejsze konto dla firmy przy rozpoczęciu działalności i czy warto być mu wiernym przez lata

Przedsiębiorca stawiający pierwsze kroki na drodze do swojego biznesu ma zwykle głowę pełną pomysłów, jest pełen zapału, pragnie zawojować cały świat i zarobić więcej pieniędzy niż wszyscy bogacze razem wzięci. Jednocześnie też przelicza każdą złotówkę.
Czarna skarbonka
Napisał: American Advisors Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego też ważne jest, by konto, z którego będzie korzystał było jak najtańsze, a najlepiej za darmo. I jak wybrać najlepsze konto firmowe? Powiedzmy sobie szczerze, że sporządzenie uniwersalnego, obiektywnego rankingu kont firmowych nie jest łatwym zadaniem. Dlaczego? Kiedy wybieramy konto osobiste, bierzemy pod uwagę jedynie nasze bieżące potrzeby i wydatki, ale decydując się na konto firmowe, musimy brać pod uwagę jeszcze jeden składnik – specyfikę branży. To właśnie ta wątpliwość sprawia, że tak trudno jest obiektywnie ocenić wyższość jednego konta firmowego nad drugim.

W zależności od charakteru działalności różne charakterystyki konta firmowego będą dobre. Na przykład gdy posiadasz kontrahentów zagranicznych, to z pewnością skoncentrujesz się głównie na opłatach za wykonywanie i odbieranie przelewów w obcej walucie. Gdy często gonią Cię terminy płatności, to funkcjonalność przelewów ekspresowych może się okazać nie do przecenienia. Sposobność zaciągnięcia kredytu odnawialnego może przecież uratować sytuację firmy, gdy będziesz miał krótkie trudności z utrzymaniem płynności finansowej. Zdarza się to często, kiedy klienci nie opłacają rachunków na czas. Co zatem trzeba zrobić aby wybrać najlepsze konto firmowe? Zaplanuj, nadawaj priorytety i wybieraj.Banknoty
Napisał: Jiposhy .com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uwzględniając dziedzinę, w której działasz, należy zrobić sobie wykaz pewnych i prawdopodobnych operacji robionych za pośrednictwem konta firmowego. Należy ustalić odpowiednie priorytety, a później postarać się przewidzieć, jakie usługi oferowane przez banki mogą się przydać w przyszłości. Stosowanie karty płatniczej nie jest traktowane jako przywilej gdy chcemy wybrać najlepsze konto firmowe. Głównie przedsiębiorcy pragnąc oddzielić sprawy biznesowe od życia prywatnego, wpłacają sobie „wypłatę” na konto osobiste i następnie za pośrednictwem owego rachunku realizują zakupy. W każdorazowym przypadku może być jednak inaczej, nie ma jedynego, słusznego rozwiązania w tym względzie.

Jakich błędów należy unikać?

Pierwszym błędem jest przechowywanie wolnych środków na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych. Badania pokazują, że aż 17% Polaków umieszcza nadwyżki finansowe na kontach osobistych, a aż 58% ankietowanych nie inwestuje ich w żaden sposób. ROR-y rzadko kiedy są oprocentowane, a jeśli już, to proponowana stopa procentowa jest naprawdę niska. Ten błąd kosztuje przeciętnego Polaka około 5% posiadanych oszczędności rocznie. Dużo, patrzywszy na fakt, że uniknięcie tych strat jest bardzo proste: wystarczy lokować wolne środki na kontach oszczędnościowych lub wysoko oprocentowanych lokatach terminowych.

Drugim częstym błędem jest darzenie wybranego banku zbyt wielkim sentymentem. Gdy bank zmienia warunki oferty na gorsze, przeciętny Polak narzeka, ale pozostaje lojalny wobec obranej instytucji finansowej. Gdy na rynku pojawia się rachunek o korzystniejszych parametrach zmień go, wybierając korzystniejszą ofertę. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku!

W końcu można wybrać konto. Należy pamiętać, że wybranie rachunku firmowego nie jest poważnym zobowiązaniem, z którego trudno się wycofać. Po wybraniu konta za jakiś czas można sprawdzić, czy w międzyczasie na rynku pojawiła się korzystniejsza oferta konta dla firm. Jesli taka się pojawi należy z niej skorzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:30
Tagi: zakupy, wydatki, terminy płatności