Kultura jest wspaniała!

Które wybrać biuro rachunkowe?

Złożoność kwestii podatkowych powoduje, że dużo przedsiębiorców zleca prowadzenie księgowości biurom rachunkowym. Na co zwrócić uwagę wybierając takie biuro?
kwota
Napisał: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tradycyjnie pojmowana księgowość, jest to prowadzenie ewidencji dla celów podatkowych, dla przykładu księgi podatkowej przychodów i rozchodów a także archiwizacja dokumentów finansowych. Taka dokumentacja powinna składowana być do chwili przedawnienia się zobowiązań względem urzędu skarbowego (to znaczy przez kolejne pięć lat podatkowych). Jednakże w praktyce, usługi biur rachunkowych często wykraczają poza sferę w tradycyjny sposób pojmowanej księgowości. Nacisk rynkowej konkurencji sprawia, iż w propozycji takich firm coraz to częściej pojawiają się następujące pozycje: obszerny obszar doradztwa (zakładanie przedsiębiorstwa, optymalizacja kosztów, wybór postaci opodatkowania). Jeżeli chodzi o Olsztyn biuro rachunkowe ma ono w swej ofercie również reprezentowanie przedsiębiorcy w toczących się postępowaniach skarbowych, poprawianie omyłek, które popełnione zostały przez inne biura bądź na własną rękę rozliczającego się klienta, ITp.


olsztyn biuro rachunkowe
Napisał: The Forests Dialogue
Na podstawie: http://www.flickr.com


Po wybraniu biura księgowego, trzeba spisać umowę o świadczenie usług rachunkowych a także sygnować odpowiednie upoważnienia, jakie upełnomocnią biuro (zobacz http://czystal.wroclaw.pl/sprzatanie-biur-wroclaw-krzyki.html) dla przykładu do składania deklaracji w imieniu przedsiębiorcy lub reprezentowania go przed różnymi urzędami.
Najczęściej na przedsiębiorcy ciąży przymus powiadomienia urzędów o tym kto odpowiedzialny jest za jego księgowość oraz gdzie jest archiwizowana wszelka dokumentacja. Te dane muszą znaleźć się we wniosku CEIDG-1. Poniektóre biura rachunkowe dopełnią jednakże tej czynności za klienta na podstawie stosownego upoważnienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:33
Tagi: biura, prezent, IT, dokumentacja