Kultura jest wspaniała!

Nasz kraj w ostatnich latach szybko się rozwija oraz buduje się mnóstwo nowych hoteli oraz innych atrakcji

Jeszcze 30 lat wstecz byliśmy zaściankowym państwem. Obecnie mamy sporo hoteli dla turystów i biznesmenów z innych krajów, ale również różnego typu saun czy siłowni.


Niezbędni są tam wyszkoleni pracownicy.
laptop Apple
Napisał: Ian Lamont
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pierwsza osoba, z którą styka się obcokrajowiec po wejściu do hotelu czy SPA, będzie recepcjonista. Nieważne czy jest to mężczyzna czy kobieta. PRacownik najpierw powinien prezentować się perfekcyjnie. Powinien wszakże swoją postawą uosabiać swego dyrektora. Z tego powodu musi być miły oraz przyjaźnie nastawiony do innych. Fachowy recepcjonista będzie również służył pomocą i z pewnością nie powinien być sarkastyczny. W obecnych czasach wymaga się już też, żeby mówił swobodnie po angielsku. Niektóre najwyższej klasy hotele żądają, by ich pracownicy władali jeszcze jednym językiem obcym poza angielskim. Wówczas jest spora szansa, że gość obsłużony w swoim ojczystym języku poczuje się jak w domu i chętniej będzie wracał właśnie do naszego hotelu, a nie do konkurencji. Nie zapominajmy, że recepcjonista to twarz spółki - to pierwszy kontakt z obsługą hotelu. Z tego powodu jest to tak istotne, gdyż jak każdy wie, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Ponadto, nie jest to praca polegająca wyłącznie na wydawaniu kluczy.


Recepcjonista musi wiedzieć o hotelu prawie tyle, co dyrektor. Powinien mieć dobry kontakt z obsługą restauracji, barmanami, ale także sprzątaczkami, żeby być w stanie dopomóc gościom hotelowym z nawet błahym problemem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:27
Tagi: gra, praca, PRacownik, pomoc, kierownik