Kultura jest wspaniała!

Oszczędności w firmie - pomysły

Globalny zastój ekonomiczny zainicjował modę na oszczędzanie. Do łask wróciły przetwory , powodzeniem cieszą się lumpeksy, eventy, podczas których uczestnicy wymieniają się używaną odzieżą, pchle jarmarki.


Zastanów się , czy w twoim przedsiębiorstwie pieniążki nie bywają wywalone w błoto. Dowiedz się, w jaki sposób rozsądnie oszczędzać oraz gdzie poszukiwać oszczędności w firmie. Szczegółowo przeanalizuj wydatki jak też dochody twej firmy, zrób tabelę. Po jednej stronie ulokuj koszta stałe, takie jak pensje dla pracowników, wynajem biura; po drugiej zaś koszta ruchome, to znaczy paliwo, koszta zakupu papieru do drukarki etc. Następnie wytycz cel, określ, jak wiele a także w jakim okresie pragniesz oszczędzić. Spisz nowe reguły i zapoznaj z nimi pracobiorców. Szczędzenie na mediach brzmi banalnie, jednakże nierzadko nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele wody oraz prądu marnujemy. Wyłączaj machiny, jeżeli nie pracują, gaś światło. W czasie grzewczym nie rób sauny. Podobnie w lecie - nie przesadzaj z klimatyzatorem.


pisma
Napisał: Maciek Lulko
Na podstawie: http://www.flickr.com
wnętrze autobusu
Napisał: shrinkin'violet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Świetnie zarabiający, usatysfakcjonowany jak też rozwijający się zatrudniony to najogromniejszy kapitał firmy. Nie szczędź na pracobiorcach przez zaniżanie wypłat - w dłuższym czasie utracisz więcej. Inwestuj w nowoczesne technologie. Przedsiębiorstwa stosujące papierowy obieg faktur kupna mogą zastąpić go elektronicznym obiegiem.


Przyniesie to duże oszczędności a także obniży ilość popełnianych błędów przy rozliczaniu tych dokumentów. Obniż zużywanie materiałów biurowych. Jeśli musisz coś wydrukować, zrób to dwustronnie. Użytkuj tańszych w użytkowaniu drukarek laserowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:32
Tagi: pieniądz, technologie, koszty