Kultura jest wspaniała!

W co inwestować pieniądze? Poradnik dla początkującego inwestora

Nie ma jakiejś złotej strategii na pomnażanie pieniążków. Gdyby taka była, pewnie wszyscy bylibyśmy majętni. Takiego finansowego raju nie dożyjemy. Pozostaje nam więc szczegółowe analizowanie, umiejętne dociekanie i odrobina szczęścia.


bhp
Napisał: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto dodać, iż bez wątpliwości wielkim atutem w trakcie inwestowania jest erudycja. Jednostki orientujące się na finansowych rynkach mogą sobie pozwolić na większe ryzyko. Jednak brak owej wiedzy w żadnym razie nam owej możliwości nie odbierze. Ile możesz zainwestować? Jest to jeden z newralgicznych elementów posiadających wpływ na nasz zysk. Oczywistym jest, że jeżeli rozporządzamy ogromnym kapitałem, możemy liczyć na więcej. Mamy również szersze pole manewru, choć w przypadku niewielkich kwot wcale nie tracimy wielu możliwości. Obojętnie na nasz pieniężny potencjał do wyboru będziemy mieć: lokaty bankowe, , Giełdę papierów Wartościowych, fundusze inwestycyjne i poniekąd lokaty alternatywne (przykładowo w wino czy obiekty kolekcjonerskie). Ci, którzy mają do dyspozycji duży kapitał mogą ulokować go w posiadłościach czy zainwestować w sztukę, antyki czy złoto.


ranking lokat bankowych
Napisał: Mark Warner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli zależy nam na prędkim oraz pewnym zysku powinniśmy skupić się na lokatach bankowych. Trzeba mieć jednak świadomość, że na duże intraty nie ma co liczyć. Szybki przychód przyniesie nam również konto oszczędnościowe. Jednak w tym przypadku będzie on jeszcze mniejszy niż na lokacie.


Krótkoterminowo możemy także inwestować na giełdzie, w nieruchomości. Pamiętajmy jednak, iż czas jest naszym sprzymierzeńcem. Zanim zdecydujesz się na otworzenie lokaty sprawdź ranking lokat bankowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:27
Tagi: oszczędności, papier, rynku