Kultura jest wspaniała!

Czy do archiwizowania danych w firmie mogłyby być wykorzystywane zwykłe płyty DVD?

Niezłym rozwiązaniem jest archiwizowanie danych w firmie. Dane takie mogą przydawać się w przyszłości, jeżeli chcemy odnaleźć zamówienia klienta czy też stare faktury.
archiwizacja danych
Napisał: Naval Surface Warriors
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zdalna praca programisty
Napisał: pixabay.com
Na podstawie: pixabay.com


Nawet typowe wyłączenie prądu może powodować utratę ważnych informacji. Dlatego też niezwykle ważna w każdej spółce jest archiwizacja danych. Straty informacji mogą iść w niezwykle ogromne kwoty, zatem zatrudnienie informatyka, który zajmie się takimi działaniami jest bardzo istotne. Istotne jest też, żeby zarchiwizowane dane - inne wątki tutaj - były zgromadzone na innym nośniku niż dysk twardy laptopa. Mogą to zostać przykładowo typowe płyty DVD. Zarchiwizowane informacje mogą być zapisane w plikach rar. Przez to pliki byłyby mniejsze, co ułatwi ich trzymanie w dużej ilości na jakimś nośniku mającym swą pojemność.


Tak jak można przechowywać informacje w firmie, tak samo można to robić z filmami czy też fotografiami. Na płycie DVD można by zapisać wiele fotografii i wówczas mamy już pewność, że nie zginą one po awarii laptopa. Znakomitym wyborem na archiwizowanie danych mogłaby być płyta blu-ray. Jeśli ktokolwiek chciałby zachować kilkugodzinny film w najlepszej jakości, to taka płyta okaże się znakomitym wyborem. Zapewne informatyk zatrudniony do archiwizacji danych w naszej spółce, wybierze idealny na to sposób. Nie będzie wtedy niebezpieczeństwa, że dane gdzieś znikną.
Za małą cenę można też zakupić dodatkowy dysk wewnętrzny i na nim gromadzić potrzebne dane. Doskonałym wyborem mogłyby zostać też dyski HDD, które niezwykle ciężko zepsuć, bo mają niezwykle trwałą obudowę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:10:06
Tagi: raty, zatrudnienie, typ