Kultura jest wspaniała!

Czas spędzony na graniu może gwarantować dużo przyjemności i także wiele nas uczyć

Wolny czas można spędzać na rozmaite sposoby. Jednym z wariantów są oczywiście gry, w tym niezwykle popularne gry komputerowe i gry rpg. Gry są świetną metodą na spędzanie czasu wolnego, ale również mogą znacznie przysłużyć się do rozwoju niektórych naszych umiejętności. Refleks, wyobraźnia, precyzja, umiejętne planowanie – to jedynie niektóre aspekty, jakie możemy rozwijać grając w gry. Weźmy dla przykładu grę strategiczną, jaką jest gra khanwars, dostępna także w internecie. Za jej pomocą możemy przenieść się w historyczny świat średniowiecza i wcielić się w rolę wojownika.


gra komputerowa
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możemy organizować bitwy, zarządzać ziemią, osobami, bawić się… Świat wirtualny stoi przed nami otworem - opis gry Khanwars. Co więcej jest to świat bezpieczny, ponieważ za wszelkie pomyłki, nieodpowiednie posunięcia możemy zostać „ukarani” co najwyżej czy to brakiem punktów, czy poczekaniem na swoją kolejkę. Jednym słowem możemy uczyć się na błędach jeżeli chodzi o podejmowane działania. Jest to niewątpliwie wartościowe doświadczenie. W codziennym życiu, musimy być ostrożni, błędy mogą być bardziej znamienne w swoich skutkach, w wirtualnej rzeczywistości natomiast możemy jedynie się uczyć, za każdym kolejnym posunięciem być coraz lepsi, by finalnie odnieść zwycięstwo. Jednym udaje się to szybciej, innym wolniej, ostatecznie jednak każdy może przejść daną grę i jednocześnie wiele się nauczyć. 

Gry rozwijają nas i warto właśnie tak na to patrzeć. W dodatku miło możemy spędzić tym sposobem czas – szczególnie jeśli będzie to zespołowe granie, jak ma to miejsce przy grach rgp - przykłady ciekawych gier rpg. Są to gry towarzyskie, w których gracze wcielają się w fikcyjne postacie i pełnią konkretne role, wedle przygotowanego scenariusza. Każdy z grających ma możliwość sprawdzić się w różnych sytuacjach, a równocześnie uczyć się poszczególnych ról.


Tego rodzaju gry są bardzo ekscytujące, ponieważ mamy świadomość, że podejmowane przez nas działania mają wpływ także na to, co będą zmuszeni zrobić inni. Granie może gwarantować nam sporo przyjemności i również wiele nas uczyć. Oczywiście, należy zachować rozwagę i nie popadać jeśli o to chodzi w przesadę i w skrajność. Jeśli jednak umiejętnie będziemy podchodzić do tematu, możemy zyskać dzięki graniu naprawdę dużo.  

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:18:14
Tagi: gry, wolny czas