Kultura jest wspaniała!

Czy każda firma obligatoryjnie musi mieć swoją księgową? A może z fakturami poradzisz sobie sam?

Jeśli prowadzisz swoją firmę od jakiegoś czasu, wówczas już dawno niewątpliwie zdążyłeś się przekonać, iż nie jest to bynajmniej łatwy kawałek chleba. Prezesi każdej, choćby najmniejszej firmy, mają zazwyczaj tak wiele na głowie, iż niemalże każdego dnia odkrywają kolejne kłopoty związane z prowadzeniem swojej działalności. Jednym z takich zagadnień jest fakt, czy każda działalność obligatoryjnie musi mieć własną księgową? A może z fakturami poradzisz sobie sam i nie musisz zatrudniać dodatkowej osoby w sytuacji jeżeli prowadzisz naprawdę niewielką firmę?


system do fakturowania
Napisał: swimboy1
Okazuje się, że na szczęście księgowa nie jest obligatoryjna w każdej działalności - jeśli potrafisz odpowiednio rozliczyć swoją księgowość, a jednocześnie masz na to czas, bo nie zatrudniasz zbyt dużej liczby pracowników, z pewnością nie będzie to żadnym problemem. Możesz jednakże w pewien sposób ułatwiać sobie tę pracę jeżeli zdecydujesz się na osobiste rozliczanie wszystkich faktur - bez wątpliwości przyda Ci się nowoczesny system do fakturowania. Dzięki niemu praktycznie cała praca będzie zrobiona za Ciebie - nie ma konieczności abyś znał się na księgowaniu. Wystarczy, że powprowadzasz do systemu właściwe dane, a on właściwie wszystko policzy za Ciebie. Na Twoich barkach będzie spoczywać praktycznie wyłącznie skanowanie faktur, bo one muszą zostać wprowadzone do systemów w formie elektronicznej. Jeżeli zrobisz tę robotę, system do fakturowania - oczywiście pod warunkiem iż jest on odpowiednio skonfigurowany i został dopasowany do Twoich potrzeb - praktycznie robi całą robotę za Ciebie. Właściwie wprowadzone do systemu faktury dadzą efekt w postaci ładnych PIT-ów i wszystkich innych dokumentów potrzebnych do rozliczania z urzędami skarbowymi. Skanowanie faktur niewątpliwie nie jest czynnością, która byłaby bardzo ciężka, dlatego jesteśmy pewni, iż sobie z nią doskonale poradzisz - oczywiście jeśli będziesz miał na to wystarczającą ilość czasu.


Jeżeli jednak wydaje Ci się, że podołasz temu zadaniu, bez wątpliwości powinieneś się go podejmować. Fakturowanie osobiście nie jest bynajmniej takie trudne, szczególnie przy mniejszych działalnościach (kliknij tutaj). Nie bez znaczenia zdecydowanie jest również fakt, że jeśli zdecydujesz się na samodzielne fakturowanie, będziesz mógł zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Zatrudnianie księgowej zostaw sobie na czas kiedy Twoja firma będzie już większa i samodzielnie nie będziesz mógł sobie z tym radzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:18:14
Tagi: problemy, pieniędzy, księgowa, kłopoty