Kultura jest wspaniała!

Czy warto pożyczać pieniążki pod zastaw posiadłości?

Kiedy postawisz domek, możność zamieszkania w nim nie będzie jedyną korzyścią z inwestycji. Posiadłość umożliwi również zaciągnięcie pożyczki hipotecznej niżej oprocentowanej niż kredyt konsumencki.
optimus-finanse.pl
Napisał: Homeandgardners
Na podstawie: http://www.flickr.com


Gros banków oferuje pożyczki hipoteczne (bądź tzw. kredyt niecelowy) pod wymogiem wyznaczania hipoteki na dom. Z punktu spojrzenia banku najodpowiedniej, jeśli prawnym zabezpieczeniem zobowiązania będzie nieruchomość mieszkalna (domek, mieszkanie, parcela zabudowana domem). Większym kłopotem może okazać się ustanowienie hipoteki na gruntach o przeznaczeniu rolniczym, usługowym, fabrycznym, na siedliskach itp.


pożyczki prywatne wrocław
Napisał: ieuz
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pożyczki prywatne Wrocław dowiec się wiecej o pożyczki prywatne wrocław mają swoje walory jak też minusy. Do dobrodziejstw możemy zaliczyć możliwość rozłożenia spłaty zadłużenia na dłuższy okres aniżeli w wypadku kredytu konsumenckiego – w mnogości banków będzie to 20 lat. Powinniśmy jednak pamiętać, że w związku z brakiem celu mieszkaniowego zdecydowana większa część banków podwyższy marżę przeciętnie o 1-3% w porównaniu z kredytem hipotecznym. Podwyższona marża obowiązywać będzie w całym okresie kredytowania. To natomiast znacząco wpłynie na wielkość rat. Powinniśmy wspomnieć, że nie ma ustalonej maksymalnej kwoty kredytu niecelowego, niemniej bank przyjmie tzw. wymuszoną wartość sprzedaży, a więc określony procent wartości nieruchomości, jako górną granicę kwoty kredytu. Przeważnie będzie to od 60 do 80% wartości posiadłości. Jeśli na dodatek zabezpieczeniem ma zostać działka, to wskaźnik udziału kredytu w owej wartości może okazać się jeszcze mniejszy.
Tego wariantu kredyt może zaciągnąć wszelka pełnoletnia osoba fizyczna spełniająca warunki banku dotyczące wieku jak też zatrudnienia. Kredytobiorca musi być również oczywiście posiadaczem albo współwłaścicielem posiadłości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:40:35
Tagi: Wrocław, nieruchomości, ceny, sprzedaż