Kultura jest wspaniała!

Gdzieś musimy móc wyzwolić siebie i to, co w nas tkwi – czemu nie przy pomocy gier komputerowych?

Mężczyźni mają rozmaite hobby, ale nie ulega wątpliwości, że jednym z najczęściej wybieranych są gry. Mogą być to gry zarazem planszowe, jak i dziś o wiele popularniejsze gry komputerowe. Gry komputerowe pozwalają oderwać się od obecnej rzeczywistości. Przenosimy się za ich pomocą w całkiem inny świat, który przyciąga swoją atrakcyjnością, gdyż jest inny niż świat realny. Tam wszystko jest możliwe: możemy latać, posiadamy najróżniejsze moce, możemy zdobywać to, co chcemy. Rzecz jasna, zależnie od tego, jakiego rodzaju mamy w danym momencie pragnienia, takie wybieramy gry.

bohater gry komputerowej
Napisał: brett jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ci, którzy potrzebują adrenaliny włączą sobie gry bitewne, czy wyścigowe. Ci, którzy chcieliby się wyciszyć, odpalą, gry za pomocą jakich mogą się odprężyć. Innymi słowy, przenosząc się w wirtualny świat, możemy chociaż w taki sposób urzeczywistniać swoje skrywane potrzeby, czy raczej czuć emocje, które chcemy rzeczywiście odczuwać. Na ogół do tego konieczne są konkretne bodźce, które będą odpowiednio stymulować nasz mózg i wyzwalać konkretne reakcje. Gry stanowią w tym zakresie bardzo dobre rozwiązanie.Jednocześnie gry pozwalają się wykazać. To jest bardzo często główna kwestia, jaką bierze się pod uwagę wybierając tego typu rozrywkę. Weźmy dla przykładu stronghold kingdoms. Jest to gra strategiczna, w jakiej powinniśmy wykazać się umiejętnością planowania, ale także pomysłowością, czy umiejętnościami dyplomacyjnymi - więcej o Stronghold Kingdoms. Dzięki takiej grze może jednocześnie uczyć się szlifowania tego typu umiejętności, jeżeli są one u nas mało wystarczające. To naprawdę świetne rozwiązanie, jakie daje możliwość kształtowania naszej osobowości, czy charakteru.

Gdzieś trzeba uczyć się pewnych zachowań, gdzieś musimy mieć możliwość wykazania się pewnymi umiejętnościami, gdzieś powinniśmy móc uwolnić to, co w nas tkwi – dlaczego nie z udziałem gier komputerowych? Jeżeli rzeczywiście nam to coś daje, jeżeli mamy z tego same korzyści, to czemu nie. Pamiętajmy jednakże, by jakkolwiek nie przesadzać. Zachowanie równowagi i złotego środka jest podstawą, by w pewnym momencie się nie pogubić i nie pogrążyć, by w pewnym momencie nie żyć jedynie w wirtualnym świecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:18:14
Tagi: gry, reakcje