Kultura jest wspaniała!

Jak pozycjonować, żeby nasza firma była dostrzegalna na lokalnym rynku? Jaki zestaw czynności musimy podjąć?

Jak szukamy pewnej usługi drogą internetową, to marzy nam się, by była ona jak najbliżej, lecz również tanio. Na szczęście jesteśmy w stanie tego typu usługę odnaleźć bez trudności, a to dlatego, iż Google kilka lat temu utworzyło specjalny mechanizm, jaki w zgodzie z naszą lokalizacją proponuje nam miejsce które znajdują się tam gdzie aktualnie przebywamy.
Takie miejsce nie tylko, że są najlepsze, to ponadto polecane przez innych użytkowników, jacy z tego korzystali. Dobre poznanie tego typu usług, ich najlepsza widoczność to zadanie dla pozycjonowania lokalnego.


Wyszukiwarka samodzielnie może zdefiniować miasto, które jest najbliższe naszemu położeniu. Aby to zweryfikować, wystarczy na stronie wyszukiwarki zaznaczyć opcję “narzędzie wyszukiwania”, aby przekonać się jakie miasto tam właśnie jest. Czy jest to największe miasto w danym rejonie? Na pewno tak. Niektórzy nie przykładają za dużej uwagi, tak więc pozycjonowanie lokalne nie jest najlepsze artefakt.pl/blog/seo/pozycjonowanie-lokalne-case-study-google-maps. A to duży błąd, ponieważ jest wiele powodów, dla których warto zainteresować się tym zjawiskiem. Najczęściej wątpliwości nie zostawiają statystyki, które mówią między innymi, że aż 78% użytkowników poszukujących usług lokalnych wykonało zakup w późniejszym czasie. Następna liczba też jest interesująca, bo aż 88% użytkowników smartfonów oraz osiemdziesiąt cztery procent posiadaczy tabletów przeprowadza wyszukiwanie fraz, jakie są związane z lokalnym biznesem.


Trzeba przyznać, iż pozycjonowanie regionalne nie różni się za bardzo od tradycyjnego, ponieważ tak samo jak zawsze najważniejsza jest optymalizacja strony, jak i linki, jakie do niej prowadzą warto sprawdzić na stronie www.artefakt.pl. Jest jednakże pewna grupa czynników, a także technik, które są dosyć specyficzne dla pozycjonowania regionalnego. To z pewnością opcja Moja firma. Najlepsza jest do kreowania tzw. stron-wizytówek, które działają regionalnie. Dzięki niej oraz jej powiązaniu ze stroną www, są większe szanse, że w wynikach wyszukiwania na lokalne słowa kluczowe wyświetli się nasza strona www z obowiązkowymi danymi, co oznacza adres i numer telefonu do firmy. Dzięki dodaniu wizytówki będzie można zbierać pozytywne opinie. Średnia oraz liczba tego typu ocen będzie zauważalna przy wynikach wyszukiwania na daną frazę.


Ekipa montująca okna powinna przejść specjalne przeszkolenie
Napisał: OknoPlus
Na podstawie: OknoPlus


kryzys


pozycjonowanie regionalne
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


To bardzo istotne, aby zatroszczyć się o jak największą ilość pozytywnych ocen. Ale nie tylko to, ponieważ po drugie ilość i jakość ocen wpływa na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Niezwykle istotna rzecz na koniec - nie zapominajmy o zgodności danych teleadresowych.
Bardzo to wpływa na pozycjonowanie regionalne, istotne więc, żeby w każdym miejscu występowały te same dane teleadresowe. Tego typu zgodność gwarantuje, że algorytm wyszukiwania podsumuje naszą firmę jako godną zaufania. Z tego również powodu dobrze pamiętać, że jak zmieniamy adres lub numer telefonu, to warto zaktualizować te dane w każdym miejscu, w którym występują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:18:12
Tagi: wynik, firma, pomoc, problem, błąd