Kultura jest wspaniała!

O czym pamiętać, gdy chcemy dostać zwrot podatku? Jakiego rodzaju kwestie mają największe znaczenie?

Jeśli pracowaliśmy albo mamy w planach w przyszłości jechać do pracy do Niemiec, to musimy wiedzieć, że będziemy mieć możliwość zwrotu nadpłaconego tam podatku.
toaleta
Na podstawie: pixabay.com


oprogramowanie dla firmy
Napisał: Graham Wynne
Na podstawie: http://www.flickr.com


Można to zrobić samodzielnie, lepiej natomiast zwrócić się do firmy, jaka profesjonalnie się tym zajmuje.


zobacz
Napisał: Benjamin Linh VU
Na podstawie: http://www.flickr.com


Podstawowe dokumenty, jakie potwierdzają zwrot podatku z Niemiec, to zaświadczenie oraz kata podatkowa. Obydwa dokumenty poświadczają całkowite zarobki, które zostały uzyskane w czasie danego roku zwroty podatków z Niemiec. Pierwszy dokument jednak ma wypisane tylko zarobki uzyskane u jednej firmy, dlatego jeżeli w trakcie wyjazdu do Niemiec, byliśmy zatrudnieni w kilku miejscach pracy, to powinny istnieć osobne dokumenty od każdego z pracodawcy.


W inny sposób się to przedstawia w przypadku karty podatkowej, na której można dopisać zarobki otrzymanie w innym miejscu. Tutaj jednakże trzeba pamiętać, iż już od paru lat karty podatkowe powoli przestają być używane, a to dlatego, że powoli w użytku jest system elektroniczny przekazywania danych o zarobkach do urzędu skarbowego pitax.pl/wiedza/sytuacje-podatkowe/zwrot-podatku-z-zagranicy/. Może być też tak, iż nie posiadamy karty podatkowej lub zaświadczenia o zarobkach. W tej sytuacji możemy rozliczać się na podstawie odcinków z wynagrodzeń.


Takie odcinki możemy otrzymywać co miesiąc lub tygodniowo, wszystko zależy od częstotliwości otrzymywanych wypłat.
Jak zwrot podatku z Niemiec to za każdym razem również trzeba pamiętać o utrzymaniu spójności swoich danych personalnych. Kiedy na przykład zdarzy nam się zmienić nazwisko, to wszelkie dokumenty powinny zostać podpisane takim samym nazwiskiem, które znajduje się na innych niezbędnych dokumentach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:18:12
Tagi: dokument, system, typ