Kultura jest wspaniała!

Parę słów donośnie zadań agencji interaktywnej

Zadania interaktywnej agencji nie są jednoznaczne i mają szeroki zakres. Zawiera się w nich przede wszystkim praca z klientem, polegająca na działaniach marketingowych i PR-owych.


Do głównych zadań agencji interaktywnej zalicza się projektowanie witryn WWW dla firm, w tym również sklepów internetowych, a także prowadzenia kampanii reklamowych i dbanie o wizerunek.
pomieszczenie biurowe
Napisał: U.S. Army RDECOM
Na podstawie: http://www.flickr.com


życie
Napisał: Paul Stainthorp
Na podstawie: http://www.flickr.com


Aby te zadania były efektywne, agencja interaktywna dokonuje różnych badań rynku, przede wszystkim w obszarze portali społecznych, które z każdym rokiem zyskują coraz więcej użytkowników. Pracownicy takiej agencji muszą mieć kompetencje w dziedzinie strategicznej i marketingowej, tak by tworzyć reklamy łatwodostępne i czytelne, zgodne z nowymi trendami oraz oczekiwaniami rynku. Poza tym, muszą wykazywać się kreatywnością i umiejętnością dostosowania się do wymogów klienta. Ich działanie w internecie wiąże się także z pozycjonowaniem sklepów online zaprojektowanych dla swoich klientów, tak aby były one łatwe do znalezienia w wyszukiwarce internetowej. Niektóre agencje interaktywne poza stronami oraz sklepami online tworzą także aplikacje mobilne, dlatego w tej branży cenione są również umiejętności techniczne oraz bycie na bieżąco z nowymi technologiami. Aby uzyskać satysfakcjonujące wyniki dla swych klientów, agencję interaktywną musi tworzyć szereg specjalistów. Niezbędni są między innymi informatycy, graficy i copywriterzy - IDEACTO.


Zazwyczaj przy relacji między klientem a agencją interaktywną, kontakt nie zanika nawet po zrealizowaniu konkretnej usługi takiej jak stworzenie sklepu online. Agencja interaktywna bowiem przeważnie w dużym stopniu bierze na siebie odpowiedzialność za wizerunek danej marki - internauci polecają.
Zatem do zadań agencji interaktywnej należy także aktualizowanie zawartości i właściwe utrzymanie zrobionych stron, w tym troska o ochronę sklepu przed atakami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:18:12
Tagi: praca, WWW, online