Kultura jest wspaniała!

Przykładowe zalety wynajmu pracowników, w jakich sytuacjach tego typu rozwiązanie się sprawdza.

Marzeniem większości pracujących jest umowa na czas nieokreślony z pełnymi składkami, oczywiście w należytej wysokości. Jednak w dalszym ciągu jest sporo osób, które z jakiegoś powodu takiej umowy nie posiadają. Często będzie to wynikać ze specyfiki rynku pracy, gdzie po prostu nie będzie możliwości na to, żeby zyskać stałe zatrudnienie.

rozmowa kwalifikacyjna
Są też osoby, które lubią swobodę i niezależność, i po prostu nie chcą takich umów. Wolą one świadczyć pracę na swoich warunkach, wykonując różnego rodzaju projekty czy zlecenia, bez konieczności codziennego wstawania do pracy. Oczywiście taki model pracy będzie się wiązał z tym, że przez jakiś czas można nie mieć żadnych zleceń, a potem trzeba będzie pracować znacznie więcej niż zwyczajowe 8 godzin.Sytuacja tego typu ma przykładowo miejsce w budownictwie. Od wiosny do jesieni ludzie z tej branży nie narzekają na brak zajęcia. Lecz zima to taki okres roku, że różnie może być z pracami, z tego też powodu często pojawiają się sytuacje, że w tym czasie duża ilość ludzi może mieć przymusowy urlop.

Aktualnie coraz bardziej popularny wśród firm w naszym kraju jest outsourcing kadr (www.randstad.pl/pracodawca/outsourcing-kadr-i-plac/outsourcing-kadr). Tu także w pierwszej kolejności jest on wykorzystywany w firmach, w których jest sezonowość. Przykładowo branża spedytorska i handlowa potrzebuje większą liczbę pracowników w okresie przedświątecznym. Taki okres trwa parę tygodni, i wówczas wiele firm powiększa załogę nawet o kilkadziesiąt procent, jednak nie podpisując z tymi ludźmi umów (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zaswiadczenie-o-wysokosci-dochodu-wzor-z-omowieniem) na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca
Napisał: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie: http://www.flickr.com
W takich przypadkach całościową obsługą pracowników, ich poszukiwaniem, podpisywaniem umów i wypłatami zajmuje się wynajęta w tym celu agencja pracy szczecin, a firma która potrzebuje kadry z kolei będzie się rozliczała z tą agencją. Dla firm potrzebujących na przykład większą liczbę pracowników w pewnych okresach czasu jest to bardzo dobre rozwiązanie (http://randstad.pl/kontakt/szczecin/szczecin). Nie musi się wtedy martwić ani o poszukiwania tych ludzi, ani o ich dawanie im umów, wystarczy złożyć w agencji zapotrzebowanie, a całością spraw związanych ze skompletowaniem załogi będzie się już zajmować jej pracownicy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:07:32
Tagi: praca, firma, pracownicy