Kultura jest wspaniała!

Składki a także odliczenia ZUS - o czym trzeba pomnieć?

Jeśli prowadzimy krajową działalność, firmę czy też większe przedsiębiorstwo prawdopodobnie musimy pamiętać o tym, iż składki zus pracodawcy to obowiązek każdego biznesmena. Prowadząc legalną firmę, powinnyśmy systematycznie odprowadzać składki do ZUSu, na przykład za uzyskiwanie zysków z działalności firmy, sprzedaży usług bądź towarów.


małżeństwo na emeryturze
Napisał: Garry Knight
Na podstawie: http://www.flickr.com
Składki ZUS, jakie obowiązują chlebodawców to także składki na ubezpieczenie chorobowe, ubezpieczenie zdrowotne albo społeczne, mało tego trzeba odprowadzać także składki na Fundusz Pracy. Realizując zus odliczenia musimy pomnieć o porach opłacania składek. Nie powinno się ich przekraczać, albowiem zdoła to przysporzyć nam kłopotów. Przykładowo do 5tego dnia miesiąca składki ZUS (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zbiorcza-nota-korygujaca) muszą dostarczyć zakłady i jednostki budżetowe, oraz także gospodarstwa pomocnicze. Z kolei do 10tego dnia miesiąca ze składek ZUS powinny rozliczyć się osoby fizyczne, jakie odprowadzają składki wyłącznie dla siebie, oznacza to osoby samozatrudnione. Istotnym czasem jest też 15ty dzień miesiąca. Wówczas składki odprowadzają pozostali płatnicy, na przykład osoby prawne bądź osoby fizyczne. Więcej na

Rzecz jasna składki i odliczenie zus posiadają konkretną podwalinę prawną. Jeśli potrzebujemy bliżej zapoznać się z wiadomościami dotyczącymi składek bądź innych opłat połączonych z ZUSem to możemy sięgnąć rzecz jasna do konkretnych artykułów. Również w Necie zdołamy odszukać multum praktycznych, użytecznych i należytych informacji na temat składek i odliczeń ZUS.


Aczkolwiek pamiętajmy o tym, aby korzystać tylko z rzetelnych i fachowych stron internetowych, bo wyłącznie tam odnajdziemy wartościowe wiadomości. Naturalnie możemy udać się też do ZUSu. W dobrym okienku przy stosownym stanowisku, niewątpliwie zdobędziemy pociągające nas wieści związane ze składkami ZUS i innymi opłatami. W szczególności osoby, jakie przewodzą prywatną działalność powinny dokładnie zaznajomić się z powyższymi sprawami. Więcej na .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 11:37:26
Tagi: firma, przedsiębiorstwo, jednostki budżetowe, płatnicy