Kultura jest wspaniała!

Żyć inaczej - zapamiętaj, że nikt nie wprowadzi zmian za ciebie

Nie podoba ci się swoje życie? Chciałbyś coś wreszcie z nim zrobić? Pójść do przodu? Z drugiej natomiast strony boisz się ryzyka. A może jesteś dodatkowo odpowiedzialny także za swoich najbliższych? W takim przypadku nic dziwnego, że nie rozważasz radykalnych zmian - w końcu skąd masz wiedzieć, co z nich wyniknie, być może coś dobrego, a być może wręcz na odwrót – kłopot. Jednak zmiany niekoniecznie muszą być przecież radykalne. Czasem można sięgać po nie powoli i spokojnie. Niecierpisz swojej pracy? Nie rzucaj jej natychmiast. Zastanów się na spokojnie, co mógłbyś robić innego, na czym jeszcze się znasz, w czym jesteś dobry albo przynajmniej co zawsze cię kusiło. Gdy już dobrze to przeanalizujesz i odkryjesz, zacznij rozwijać się w tym kierunku.


rozmowa kwalifikacyjna
Napisał: WOCinTech Chat
Na podstawie: http://www.flickr.com
To, że obecnie masz pracę, jakiej nie lubisz, która cię stresuje, męczy czy po prostu nudzi, nie znaczy, że już zawsze musi tak być - czy warto iść zarządzanie czasem szkolenie. Sam przecież kreujesz swoje życie i tym co ci się przytrafia. Jednak pamiętaj, że nikt nie zmieni nic za ciebie. Jeśli się nie weźmiesz za działanie, to wszystko pozostanie tak, jak już jest i wciąż nie będziesz niestety zadowolony. Od czego więc zacząć, by osiągnąć sukces?

Jeżeli już wiesz, w jakim kierunku chcesz się rozwijać, to po prostu teraz zacznij wreszcie to robić. Wykup szkolenie. Na początek może to być chociażby zarządzanie czasem szkolenie. Pewnie martwisz się o pieniądze? Jednak spokojnie. Takiego typu szkolenia wcale nie kosztują dużo. Często są one nawet dostępne za darmo, gdyż finansują je różne instytucje. Musimy mieć tylko oczy i uszy szeroko otwarte i sprawdzać rozmaitego rodzaju możliwości z różnych źródeł.


jak przejść przez audit wewnętrzny
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza tym nie zamykaj się tylko na jedną dziedzinę. Zapewne interesujesz się wieloma rzeczami. Być może ciekawi cię jakiś egzotyczny język, a może chociażby audit wewnętrzny? Jest z tym przecież naprawdę różnie. Pewnie nawet nie podejrzewasz, jakie masz jeszcze zdolności i predyspozycje, o jakich dotychczas nie miałeś nawet pojęcia. Z czasem się jednak o tym przekonasz, tylko zadbaj o to. Za rok czy dwa, twoje życie wcale nie musi przypominać tego obecnego. Możesz zajmować wówczas kierownicze stanowisko, czy z kolei rozkręcić własną działalność. Wystarczy w to wierzyć i brać się do pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 11:37:26
Tagi: praca, źródła, predyspozycje