Kultura jest wspaniała!

Muzyka metalowa w Polsce i na świecie wedle słuchaczy

Muzyka metalowa osłuchiwana jest nie głównie przez zatwardziałych i wieloletnich zwolenników tego gatunku, lecz sporadycznie również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że oparta jest w znacznej głównie na ciężkich brzmieniach. Doskonałe kawałki, które podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, jaki założono w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dzisiaj i nic nie zapowiada zmiany.

Mityczna grupa muzyczna Behemoth

koncert zespołu Behemoth
Napisał: Bruno Bergamini
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pagan metal, black metal albo death metal. Te nazwy nie są nieznane dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez grupę behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, funkcjonowanie zainicjowały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Poprzednią nazwą zespołu był Baphomet i wtedy fokusowano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, kiedy zespół wchodził jeszcze głębiej w wytyczne wykonywania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o innego typu style.

Zespół slayer jako wyznacznik stylu muzyki trash metalowej

Slayer koncert
Napisał: Florian Stangl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wśród zwolenników muzyki metalowej, wykonywanej od początku lat 90. przez muzyków ze stanów slayer, odnaleźć możemy łatwo osoby w różnym wieku. Zespół założony został na przedmieściach Los Angeles i już od początku swej działalności planował rozwijanie kawałków. Inicjatorem był Kerry King, co razem z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, natomiast w skład grupy wchodzi także basista oraz wokalista Tom Araya z Chile.

Rozwijanie się muzyki metalowej w opinii słuchających

Zwracając uwagę na nasz rodzimy zespół metalowy behemoth, swoje początki wziął z ogromnej pasji artystów z Gdańska. Gitara akustyczna wykorzystywana przez artystów nadaje specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Wyjątkowe kawałki są entuzjastycznie przyjmowane również przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest nie tylko kompozytorem, ale także autorem tekstów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:19:45
Tagi: gitara, black metal, death metal, basista