Kultura jest wspaniała!

O jakich kwestiach należy pamiętać, kiedy projektujemy ubiór dla wojska? Jakie czynniki mogą mieć na to wpływ?

Mimo coraz większego nasycenia różnymi nowymi środkami wykrywania, kamuflaż ochraniający sprzęt oraz żołnierzy przed przeciwnikiem nadal jest niesamowicie popularny. Świadczą o tym na pewno stale ogłaszane konkursy na nowe wzory do maskowania i wysokobudżetowe projekty badawcze, które są przeprowadzane jednocześnie przez armie, jak również firmy prywatne. Wybór ubiorów z kamuflażem to z pewnością przedmiot wielu dyskusji na forach osób grających w ASG, jak i miłośników outdooru. Natomiast pośród toczonych sporów argumenty całkiem merytoryczne przeplatają się z indywidualnymi gustami jak i modą.
militaria
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
W jaki sposób w związku z tym kupić najlepszy sprzęt w czasach, gdy militaria są niesamowicie popularne - kliknij w link? W funkcjonowaniu ludzkiego wzroku, można wyróżnić dwa procesy, takie jak widzenie przestrzenne jak również widzenie centralne. To pierwsze jest jak gdyby systemem nawigacyjny, jaki otrzymaliśmy w prezencie od natury.Jego podstawową rolę jest dostarczenie nam informacji, gdzie można coś znaleźć. Wiadomości te pochodzą często spoza obszaru przestrzeni, na jakim skupiamy nasz wzrok oraz myśli. Widzenie tego rodzaju umożliwia nam na przykład dosyć bezpiecznie chodzić po ścieżce, pomimo że jesteśmy zajęci inną czynnością, na przykład pisaniem mejla. Widzenie centralne to cały szereg identyfikacji, jaka polega na umieszczaniu przedmiotów, na jakie zwracamy uwagę, w kontekście naszej pamięci, czy wyrażając się bardziej ogólnie - intelektu.


broń
Napisał: Program Executive Office Soldier
Na podstawie: http://www.flickr.com
To sprawia, iż nasz mózg jest w stanie ustalić, z jakimi rzeczami dokładnie mamy do czynienia. Działa to na takiej zasadzie, iż w dużym tłumie naszą uwagę będzie zwracał jaskrawy kolor (jest to patrzenie przestrzenne), lecz umiemy powiedzieć, iż jest to czapka czy kaptur. Te właśnie typy widzenia stwarzają nowego rodzaju możliwości dla projektowania kamuflażowych wzorów.

Dla widzenia przestrzennego najistotniejsze czynniki, jakie warunkują skuteczność, to ruch, wielkość przedmiotu czy kontrast na tle innych elementów przestrzeni. Kamuflaż, który dokładnie temu służy, nazywamy mimetycznym. Najmniej skomplikowaną jego formą będzie umundurowanie wykonane z tkaniny o jednolitej barwie, jaka jest uśrednieniem panującej w określonej przestrzeni palety barw. O takich rzeczach więc muszą pamiętać projektanci, ale również w innego rodzaju sytuacjach, kiedy dajmy na to projektowane są narzędzia wielofunkcyjne - cqb.pl/multitoole-c-194.html.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:12:39
Tagi: narzędzia, konkurs, nawigacja