Kultura jest wspaniała!

The Evil Within – na Playstation Network

W dzisiejszych czasach gry z gatunku survival horror zaczynają być ogromnie powszechne nie bez przyczyny – dobrze zrobiony horror gwarantuje znakomitą rozrywkę, napięcie oraz wciągnięcie się w jego uniwersum. Wśród miłośników tego gatunku rozrywki panuje powszechny pogląd, iż prawdziwymi mistrzami gatunku są japońscy twórcy – od na pierwszy rzut oka jedynie prostej, bo bardzo nastrojowej Ib, po The Evil Within.


gra komputerowa
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzieje się tak nie bez przyczyny – mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni zdobyli już jakiś czas temu znakomite miejsce w horrorowej kinematografii, która na gry bardzo silnie ma wpływ. Teraz ta rewelacyjna fabularnie gra jest udostępniona dla amatorów gry na konsoli – została udostępniona na Playstation Network pssite.com/news.html?tag=playstation+network.

Fabuła jest pozornie tylko nieskomplikowana – główną postacią gry jest Sebastian, detektyw podróżujący do szpitala psychiatrycznego w celu rozwikłania brutalnego morderstwa. Schematy detektywistyczne zostają przełamane już od samego początku – zakład przypomina bardziej gotycką kaplicę niż placówkę leczniczą, a tuż po przybyciu okazuje się, że w środku nikogo nie ma (wątek na ogół występujący w japońskich horrorach, lecz szczęśliwie jeszcze do końca wyeksploatowany).


Zaczyna się wojna nie wyłącznie z potworami, lecz też z ludzką psychiką. Autorzy jak najlepiej wiedzieli, co wywiera wpływ na nastrojowość, i jak najlepiej to wykorzystali – mroczne, wąskie pomieszczenia a, także gwałtowne zmiany otoczenia potrafią nieźle przerazić gracza. Mimo obszernej ilości czerwonej farby gra zupełnie nie polega na uderzaniu w każdego przeciwnika wokół – bohater jest sprytny oraz umie zrobić właściwy użytek ze znalezionych przedmiotów. Ma to jednak swoją cenę – widziane zdarzenia nie pozostają bez echa na jego psychikę, po pewnym czasie zaczyna nawet mieć halucynacje. Ten wątek został dobrze rozwinięty jak również nie jest jedynie smaczkiem dla gracza, ale ma swoje konsekwencje – choćby zaburza ocenę dystansu bohaterowi. Horror The Evil Within na pewno jest godna polecenia miłośnikom mocnych, niezapomnianych wrażeń.


konsola
Napisał: lungstruck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielbiciele estetyki (a nadzwyczaj Beksińskiego) nie zawiodą się grając w tę grę – zarówno potwory, jak a, także pokoju to autentyczne dzieła sztuki, są silnie dopracowane oraz zrobione z mistrzowską skrupulatnością; zalecane jest także granie z słuchawkami, ponieważ dźwięki są nieocenione w właściwym odbiorze gry. Nawet najmniejsze detale, takie jak anatomia bądź światłocień mogą śmiało konkurować ze znanymi dziełami malarskimi, a graficy umieją osiągnąć zjawiskowe efekty ze świateł i cienia, butelkowej zieleni jak również czerni. Gra The Evil Within jest bez wątpienia mocno grywalna, klimatyczna a, także konsekwentna; nie bez przyczyny jest uznawana za najstraszniejszą grę Shinji Mikamiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:16:43
Tagi: rozrywka, estetyka, potwór