Kultura jest wspaniała!

W jaki sposób zorganizować idealną konferencję - praktyczne rady

Organizacja doskonałej konferencji to nie lada wyzwanie. Przygotowanie udanego spotkania wymaga częstokroć zaangażowania wielu sił oraz środków oraz skoordynowania pracy mnogiego zespołu osób.


W zależności od skali wydarzenia oraz jego zakresu czas, który musimy przeznaczyć na przygotowania obejmować może od kilku dni do kilku miesięcy.


Niestety czasami zdarza się, iż pomimo ogromnego wysiłku organizatorów, zebranie wcale nie będzie sukcesem. W jaki sposób uniknąć wpadek oraz o czym pamiętać, by konferencja była owocna oraz została zapamiętana poprzez uczestników jako wyjątkowe wydarzenie?


Przedsiębiorstwa
Napisał: The All-Nite Images
Na podstawie: http://www.flickr.com
Organizację jakiegokolwiek spotkania, niezależnie od jego skali oraz złożoności, trzeba zacząć od przemyślenia koncepcji. W praktyce znaczy to odpowiedź na podstawowe pytania tyczące się przewidywanego spotkania (co? w jakim celu? gdzie? w jakim czasie? i w jaki sposób pragniesz zorganizować). Temat konwentu powinien być interesujący dla ewentualnych uczestników a także odpowiadać na potrzeby rynku. Właśnie od jego wyboru zależy to, kogo poprosisz do udziału w charakterze oratorów. Dobrze było by też połączyć tematykę konferencji z charakterem miejsca - kiedy organizujesz konferencję dotyczącą rozwoju, innowacyjnych technik, wówczas wybierz nowoczesne centrum biznesowe. Poza tematyką, jednym z newralgicznych zagadnień będzie to, do kogo kierujesz konwent, na czyjej obecności zależy ci z punktu widzenia realizacji celów biznesowych i na jak dużą liczysz frekwencję. Profil gości przesądza o zakresie konwentu.


Dobrą lokalizacją na konferencję architektów pomieszczeń jest obiekt, w którym zastosowano interesujący design jak też konstrukcyjne rozwiązania. W przypadku zebrań o biznesowym charakterze doskonale sprawdzi się miejsce położone w biznesowym centrum.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 08:34:04
Tagi: konferencja, miejsce, rozwiązania, interes