Kultura jest wspaniała!

Jakie wymagania są stawiane kandydatom do zatrudnienia jako kasjer walutowy?

Osoby, które w swojej pracy chcą mieć kontakt jednocześnie z ludźmi oraz pieniędzmi, nie muszą pracować w np. sklepie spożywczym. Istnieje dużo zawodów, które oferują okazję pracy z pieniędzmi wywodzącymi się z różnych państw.


Przykładowo kasjer walutowy to osoba, która pracuje w kantorze i zajmuje się realizacją transakcji wymiany walut.
kadr - usługi
Napisał: Daniel Kruczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com


W granicach swych obowiązków obsługuje też międzynarodowe transfery pieniężne i obsługuje klientów w możliwie miły sposób. Jest to praca dla osób otwartych, które szukają pewnego zatrudnienia. Do pracy jako kasjer walutowy należy posiadać specjalistyczne uprawnienia, jednak w razie ich braku, poszukująca kasjera firma może opłacić taki kurs ze środków własnych. Odbycie właściwego szkolenia w szanowanej firmie kojarzy się z kosztem około 600 złotych. Coraz częściej posiadamy dzisiaj do czynienia z kantorami internetowymi, więc działalność kasjera staje pod znakiem zapytania. Na dzień dzisiejszy to zawód dosyć opłacalny. Kandydat na kasjera powinien być osobą rozsądną i dyspozycyjną, gdyż działalność może odbywać się na zmiany. Kandydat musi poza tym wykazywać się wysoką kulturą osobistą oraz znajomością obsługi komputera. Wymagane jest także przedstawienie zaświadczenia o niekaralności, a dodatkowym atutem będzie biegła znajomość języka obcego.


Z drugiej strony osoba pracująca jako kasjer walutowy może liczyć na stabilne i bezpieczne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Bardzo ważne dla pracownika jest atrakcyjne wynagrodzenie (od około 2000 PLN netto) oraz system premiowy.
Nie bez znaczenia jest też możliwość pracy w prestiżowej firmie i zdobycie odpowiedniego doświadczenia. Pracownik może ponadto mieć nadzieję na karty multisport czy też rozwój zawodowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-22 08:39:19
Tagi: praca, klient, firm, wynagrodzenie, finansowe